reklamı kapat

“Sigorta Olarak BTC’ye Yatırım Yapın”

Ünlü CEO insanların sigorta olarak en az %1 oranında BTC’ye yatırım yapması gerektiğini ifade ediyor.
09:27
26 Haziran 2020

Social Capital’ın milyarder CEO’su Chamath Palihapitiya Bitcoin’i (BTC) kötü finansal kararlar veren hükümetlere karşı bir tür afet sigortası olarak nitelendirdi. Unchained Podcast’de yaptığı açıklamalarda Palihapitiya, çalışkan insanların sigorta olarak Bitcoin gibi bir şeye ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Çünkü CEO’ya göre kripto para birimi, yasa koyucuların kötü davranmasının sonuçlarıyla “gerçekten ilişkisiz”.

Ancak CEO, Bitcoin fiyatının bu noktada hızla artması için, finansal sistemde işlerin korkunç bir şekilde yanlış gitmesi gerektiğini ve bu durumun çevrenizdekilere çok ciddi zararlar vereceğini ifade etti.

“BTC Yıkıcı Olacak”

Palihapitiya  konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin bahsi karşılığını verirse, dünya için felaketle yıkıcı olacak. Bu durumun Bitcoin’de yatırımı olmadığını bildiğimiz ve önemsediğimiz birçok insan için muazzam sonuçları olacaktır. Bu yüzden neredeyse bunun olmasını istemiyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Palihapitiya’nın 2010 yılında 80 dolar karşılığında 1 milyon adet Bitcoin satın aldığını 2017’deki ralli ile zengin olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla ünlü ismin Bitcoin’in muazzam bir yatırım aracı olduğunu düşünmesi ve BTC’yi övmesi çok da şaşırtıcı değil.

Zengin Eden Yatırım

Palihapitiya, 1 dolarlık yatırımın 1.000 dolarlık kar getirdiğini hatırlatarak, “Düşük miktarda bi yatırımın sizi zengin edeceğinden emin olmak istiyorsunuz. Bu yüzden portföyünüzün en azından %1’ini Bitcoin’e yatırmalısınız.” ifadelerini kullandı ve şu şekilde devam etti:

Günün sonunda herhangi bir diğer varlık sınıfı sıkı sıkıya yasal bir çerçeveye bağlı ve bu şekilde davranan birçok hükümeti bir araya getiren finansal piyasalara da aynı şekilde sıkı sıkıya bağlı.

Bunun yanında blok ödülü yarılanması öncesinde yaptığı yorumlarda Palihapitiya, Bitcoin‘in 20 yıllık bir süreçte 1 milyon dolara kadar çıkabileceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.