X

Sıcak Gelişme: OKEx Para Çekme İşlemlerini Açıyor: Bitcoin (BTC) Nasıl Hareket Eder?

OKEx'den son dakika haberi!
14:12
19 Kasım 2020

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi olan OKEx, bugün CEO Jay Hao tarafından yapılan açıklama ile resmen para çekme işlemlerinin açılacağı duyurusunu paylaştı. 1 ayı geçkin süredir kapalı olan para çekme işlemlerinin sonunda açılıyor olması tahmin edileceği gibi gündeme oturdu.

OKEx Para Çekme İşlemlerini Açtı

OKEx CEO’su Jay Hao tarafından yapılan açıklamada 27 Kasım 2020 tarihinden itibaren para çekme işlemlerinin açılacağı ve rezervlerin hepsinin garanti altında olduğu belirtildi. OKEx, yaşanan bu sıkıntıdan dolayı kullanıcıları ödüllendireceklerini ve daha fazla müşteri ödül programı ile yakında sürpriz duyurular yapılacağını da açıkladı.

Skew tarafından açıklanan verilere göre OKEx, özellikle vadeli işlem platformları arasında en fazla Bitcoin rezervine sahip kripto para borsası olarak biliniyor. Aslında CEO’nun ilk açıklamayı Weibo üzerinden yaptığı ve Çinli yatırımcılara güven verdiği görülmekte. Hiçbir fonun zarar görmeyeceği garantisini daha önce vermiş olan OKEx, bu sayede gerçekten de sözünü tutmuş olacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

OKEx Haberi Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

16 Ekim tarihinde para çekme işlemlerinin kapatılması Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etki yaratmış ve fiyat 400 dolar geri çekilmişti. Şimdi yeni müjdeli haberin duyurulmasından sonra ise BTC bir anda 200 dolarlık yükseliş yakaladı. Eğer OKEx kripto para borsasından fonlarını çekenler yüklü bir satış baskısı oluşturursa bu durum fiyatı olumsuz etkileyebilir.

Ancak OKEx para çekme işlemlerini kapatsa da alım satımları açık tutmuştu. Bu da satış yapmak isteyenlerin önünde işlemler kapalıyken bile hiçbir engel bulunmadığını gösteriyor. Bunun tam aksine OKEx kripto para borsasının güven tazelemesi, kripto para sektörünün daha fazla yatırım çekmesini sağlayabilir. Yatırımcıların Bitcoin’e akın etmesi, devamında altcoinleri de yükseltecektir.

BTC Fiyatı Yükselişe Geçti

OKEx kripto para borsasının 27 Kasım tarihinden sonra ise yine eski rekor hacimli günlerine dönmesi bekleniyor. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 17.730 dolara kadar yükseldi ve günün devamında yeniden 18.000 dolar direncinin üstüne çıkarsa buna OKEx FOMO’su sebep olmuş olacaktır.

18.500 dolara kadar yükselen BTC fiyatı daha sonra %10 düşüş yaşamıştı ve herkes aslında bu düşüşün bir düzeltmeden çok konsolidasyon olduğunu düşünüyor. OKEx’in geri gelmesi ve para çekme işlemlerini açması, düzeltmenin bitip yükselişin yeniden başlamasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar