X


XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 19/11/2020

14:01
19 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin son günlerdeki fiyat artışı gözlerden kaçmadı. XRP yorumlarına bakıldığında da birçok analistle önde gelen ismin oldukça olumlu açıklamalarda bulunduğu görülebilmekte. Peki XRP teknik analizi tam olarak neye işaret ediyor?

Ripple Grafik

XRP/USD işlem çifti 0,23 dolardan başlayan trendi 0,30 dolara kadar çıkarttı ve XRP hafif bir düzeltme trendine girdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla XRP fiyatı 0,28 dolara kadar geriledi ancak yine de 0,26 dolar desteğinin üzerinde kalmayı başarıyor. 24 saatlik hacim konusunda 77 milyon doları gören XRP, kesinlikle büyük bir şeye hazırlanıyor gibi gözüküyor.

Ripple’ın en güçlü üç desteğinin 0,26 dolar, 0,23 dolar ve 0,19 dolar seviyelerinde bulunduğu biliniyor. Eğer fiyat 0,26 dolara kadar geriler ve orada bir süre konsolidasyon yaşadıktan sonra yükselişe geçerse ilk hedef 0,33 dolar olacaktır. Ancak yine de XRP fiyatının lider kripto para birimi Bitcoin ile bağı olduğu ve bunun hareketlerine göre bir yön seçeceği söylenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Yorumları

Yıllık performansta BTC ve ETH fiyatının bir hayli gerisinde kalan XRP, yatırımcıların ralli beklentilerini ise hala karşılayamadı. Bu beklentinin karşılanması için ilk olarak 0,30 dolar, devamında 0,33 dolar, son olarak ise 0,47 dolar dirençlerinin kırılması gerekiyor. Hem MACD hem de RSI indikatörleri şu an için XRP  yükselişini destekler konumda ve fiyatın bir an önce harekete geçmesi bekleniyor.

xrp ripple

Ripple Alınır Mı?

Ripple’ın bugün Bitstamp kripto para borsasından 31 milyon XRP satın alması ise yatırımcıları şaşırttı. En büyük XRP paydaşı olarak bilinen Ripple’ın Bitstamp üzerinden 31 milyon XRP alıp geriye 20 milyon XRP göndermesinin arkasındaki sebep bilinmiyor. Ancak Ripple’ın Bitstamp borsasına XRP göndermeye devam etmesi, talebin ve hacmin artmayı sürdürdüğünü gösteriyor ve kesinlikle iyiye işaret.

Ripple fiyatının içerisinde bulunduğu üçgen formasyonu ya 0,31 doların ya da 0,23 doların görülmesi ile bozulabilir. Ancak ihtimaller ve teknik indikatörler önümüzdeki hafta 0,31 doların yeniden test edebileceğine yönelik gibi gözüküyor. 0,31 dolar direncinin kırılması ise XRP için bağımsız ve yeni bir ralli anlamına gelecektir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar