X

Analistler XRP Hedeflerini Büyütüyor: Ripple Rallisi Başlıyor Mu?

Analistler XRP’den umutlu, rallinin başlaması için bu seviyenin geçilmesi yeterli.
07:49
19 Kasım 2020

Kripto para piyasasının en tartışmalı kripto paralarından birinin Ripple (XRP) olduğunu söylesek muhtemelen yanılmış olmayız. XRP son aylarda ve hatta son 3 yıldır yatırımcıların beklentilerini hiçbir şekilde karşılayamıyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında işlem görüyor.

Ripple, XRP Fiyatını Etkiliyor

XRP’nin arkasında bir Blockchain devi olan Ripple adlı şirket bulunuyor ve XRP’nin Ripple ile ilişkisinin iki ucu keskin bir kılıç olduğu düşünülüyor. Çünkü 2017 yılında XRP’de görülen büyük artışın Ripple’ın xRapid ürünü ile desteklendiği ifade ediliyor.

Ancak bunun yanında Ripple’ın XRP’yi piyasaya sürme şekli ve XRP’nin benimsenmesi ile ilgili şirketin yetersiz kalması da sürekli eleştirilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bu durumun XRP fiyatını etkilediği de düşünülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tüm bunların yanında analistler XRP için tüm umutlarını kaybetmiş değil. XRP çok uzun zamandır 0,20 dolarlık bölgede konsolide oluyor ve bu bölgeden çıkmak için de harcaması gereken enerjiyi harcamıyor gibi görünüyor. Ama analistler, bu bölgede yaşanacak keskin bir kırılmanın önümüzdeki günlerde XRP fiyatını çok yüksek seviyelere taşıyabileceğini düşünüyor.

XRP’de Hedef 0,85 Dolar

Eğer XRP 0,20 dolarlık bölgeden çıkmayı ve harekete geçmeyi başarırsa bir XRP rallisinin başlayacağı düşünülüyor. Bu hareket sonucunda parabolik bir artışın başlayacağını düşünen bazı analistler fiyatın 0,50 dolar ile 0,85 dolar arasında bir noktaya çıkabileceğini düşünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Jonny Moe, yukarıda bahsi geçen yükseliş ile Ripple fiyatının hız kazanacağını düşünüyor. Analist, XRP’de parabolik bir hareket başlayabilmesi için haftalık mumun 0,315 dolar üzerinde kapanması gerektiğini ifade ediyor.

Ripple’ın 0,315 dolar bandında kalmasının çok büyük bir şeyin başlangıcı olacağını ifade eden Moe, sonrasındaki hedefin 0,85 dolara kadar gideceğini dile getiriyor.

Önce 0,30 Dolar Aşılmalı

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP şu anda 0,2918 dolardan işlem görüyor. XRP için 0,30 dolar bandının çok önemli olduğu düşünülüyor. Çünkü kripto para birimi çok uzun zamandır çok uzun zamandır 0,30 dolar seviyesini geçemedi ve buradaki her deneme büyük bir reddetme ile sonuçlandı.

Dolayısıyla Ripple’ın bir artış hareketini başlatabilmesi için öncelikle bu önemli barajı aşması gerekiyor. Ancak XRP’nin şu anda 0,28 doları güçlü bir desteğe çevirdiği düşünülüyor. Bu sebeple 0,30 doları aşmanın daha mümkün hale geldiği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Ripple’ın XUMM isimli merkeziyetsiz uygulamasının neredeyse hazır olduğunun duyurulmasının da fiyat üzerinde pozitif etki yaratacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar