X


Dev Yatırım Firmasının Milyonlar Ayırdığı Altcoin Belli Oldu!

Three Arrows Capital hangi kripto paraya yatırım yaptı?
18:51
19 Kasım 2020

Kripto para sektörü son 4 aydır inanılmaz bir dönem yaşıyor ve altcoinlerin yükselişi ile başlayan bu süreç, Bitcoin ve önde gelen diğer kripto paraların rekoru ile devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 18.500 dolar seviyelerine kadar çıkarken daha önce yerinde kalan DeFi projeleri de hareketlendi.

DeFi Projeleri Yeniden Hareketlendi

Yearn Finance, Compound, Aave ve Uniswap gibi önde gelen  merkeziyetsiz finans projelerinin ciddi bir hareketlenme ve yükseliş yaşadıkları görülüyor. Ancak kurucusunun yaptığı başarılı analizlerle bilinen bir yatırım firması ise bunlardan çok daha farklı ve köklü bir DeFi projesine yöneldi.

link

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Su Zhu’nun Three Arrows Capital isimli yatırım şirketi, toplam piyasa değerine göre en büyük DeFi projesi olan Chainlink’e (LINK) 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Nick Chong’un aktardığı bilgilere göre 3AC olarak da bilinen yatırım firması 10 milyon dolarlık LINK alarak önemli bir adım attı.

Bitcoin Düşerken LINK Aldılar

Ünlü yatırım firması Bitcoin’in sert çakılıp 1 dolarlık kayıp yaşadığı anlarda da Bitcoin yatırımı yapmıştı. Link ise o anlarda 14 dolardan 12 dolara düştü ve firma 12 dolardan alım yaparak bu düşüşü değerlendirdi. Aslında Bitcoin’in 18.500 dolardan 17.500 dolara düşme anı, birçok yatırımcı için alım fırsatı doğurdu ve fiyat bu sebeple anında sıçrama yaptı.

3AC’nin ilk olarak 351.147 LINK aldığı, daha sonra ek 400.000 adet LINK değerinde daha sermaye yatırdığı ve toplamda 751.147 LINK topladığı görülüyor. Three Arrows Capital’in bu yatırımdan sonra artan LINK fiyatı sayesinde yatırımını 14 milyon dolar yaptığı görülüyor.

LINK Fiyatı Yeniden 20 Doları Görebilir Mi?

Chainlink özellikle DeFi çılgınlığı zamanında 20 dolara kadar çıkmış ve devamında 6 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Birçok yatırımcı LINK fiyatının 1 dolara kadar ineceğini düşünürken hiç beklenmeyen bir şey oldu ve fiyat bir anda 15 dolar seviyesine kadar çıktı. Bunda Bitcoin’in fiyat yükselişi ile DeFi projelerinin yeniden popüler olmasının payı bulunuyor.

LINK bunun yanı sıra düşüş sürecinde birçok firma ile ortaklık imzalayarak kullanımını bir hayli arttırdı. 2AC’nin LINK yatırımı yapmış olması ise kesinlikle önemli bir yükseliş fırsatı olarak değerlendirilebilir. LINK fiyatının yeniden 20 doları görmesi ise FOMO başlatacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar