Shiba Inu Yakım Mekanizması İşliyor Mu? Şimdiye Kadar Kaç SHIB Token Yakıldı?

Sonbaharın ortasından bu yana 800 milyondan fazla SHIB yandı.
14:36
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bigger Entertainment ekibi, pazar günü canlı yayınlanan Shiba Inu yakım partisi sırasında çılgın miktarda SHIB miktarının boş bir adrese gönderildiği ve kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldığını duyurdu. Shiba Inu, bu yıl kaydettiği performans ile yatırımcıların yoğun ilgisine maruz kaldı.

SHIB Yakım Çalışmaları Devam Ediyor

Sonbaharın ortasından bu yana 800 milyondan fazla SHIB yakıldı. Bigger Entertainment kurucusu Steven Cooper’ın Twitter hesabına göre şirket, bu yılın ekim ayında Shiba Inu yakımına başladı. Bigger Entertainment kripto için etkinliklere NFT’ler, ürünler ve biletler satarak SHIB yakım mekanizması kurdu.

Bununla birlikte kullanıcılar projenin web sitesindeki müzik parçalarını dinleyebilir ve bu sayede SHIB yakımına yardımcı olabilir. 26 Aralık’ta bu yılın son yakım partisi gerçekleşti. Twitter ve Youtube akışına göre 239.600.144 SHIB yakıldı ve token’ların geri çekilemeyeceği ölü bir adrese gönderildi. Son yakımın faturası ise fiat para cinsinden 9.183 dolara eşdeğerdir.

Öte yandan Shiba Inu’nun arzı 1 katrilyon adettir. Bu devasa arzın yarısı Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından yakıldı.

Steven Cooper’ın Hedefi ve Gerçekleşen Yakım

Başlangıç itibariyla Cooper, bir milyar token yakmayı hedefledi. Başarılı iş insanı, yakım mekanizması için SHIB topluluğuna katılan her kişiye 5 dolar vererek bu girişimi desteklemeye teşvik etti. Öte yandan hedeflenen miktarın yalnızca beşte biri hayata geçti. Genel olarak ekim ayından bu yana Cooper 880.983.100 SHIB token’ı yaktı. Bu da 33.741.60 dolara denk geliyor.

Etherscan tarafından sağlanan verilere göre geçtiğimiz gün yaklaşık on saat içerisinde çeşitli kuruluşlar 370 milyon SHIB transferi gerçekleştirdi. Buradaki en büyük işlem 9.110.280 SHIB olarak kayıtlara geçti. Medyaya yansıyan son haberlerde 21-22 Aralık tarihlerinden 706 milyon Shiba Inu boş bir adrese gönderildi. Daha önce Steven Cooper, proje için meme token’ı yakmanın yeni yollarını keşfettiklerini ve önümüzdeki 60 gün içerisindeki yakım oranlarının iki katına çıkacağını tweet’lemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar