X

Shiba Inu (SHIBA) Binance.US’da Listelendi! SHIBA Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Popüler şaka kripto para birimi Binance.US'da listelendi. Fiyat nasıl etkilendi?
19:10
15 Eylül 2021
Shiba Inu (SHIBA) Binance.US'da Listelendi! SHIBA Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Piyasa değerine göre en büyük ikinci şaka kripto para birimi olan Shiba Inu, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Amerikan yan kuruluşu Binance.US‘ta işlem görmeye başladı.

Shiba Inu Binance.US’da Listelenmeye Başladı

Dogecoin‘in hızlı bir popülerlik kazanması ile aniden ortaya çıkan ve hızla popülarite yakalayan Shıba Inu (SHIBA), bugün Binance’in Amerikan yan kurulusu Binance.US’da listelenmeye başladı. Ayrıca SHIBA, bu ayın başlarında yine dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase Pro’da listelendi. SHIBA fiyatında listelenmenin ardından yüzde 30’luk etkileyici bir fiyat artışı gerçekleşti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Mayıs ayında Binance, Ethereum tabanlı kripto para birimini, yüksek riskli trader’lar için uyarlanmış yenilik bölgesinde listeledi. Buna ek olarak bir diğer kripto para borsası FTX‘de, aynı zamanda SHIBA için platformuna destek ekledi.

Binance’de listelenmesi ile rekor bir artışa imza atan Shıba Inu, listelendiği ilk gün yüzde 300’ün üzerinde bir artış yaşayarak 0.00005 dolar seviyesine ulaştı. Ancak o dönemde piyasanın sert bir düşüş yaşamasıyla birlikte SHIBA fiyatında sert bir düşüş gözlemlendi.

Shiba Inu‘nun piyasa değeri 10 Mayıs’ta 13,83 milyar dolara ulaşarak tarihi bir seviyeye yükseldi ve şu anda bu seviyenin yüzde 80 altında bulunuyor.

Binance, Shiba Inu için kilit pazar olmaya devam ediyor ve SHIB/USDT ticaret çifti tek başına kripto para biriminin toplam ticaret hacminin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor. Dogecoin taklitçisi ayrıca Huobi, Poloniex ve diğer kripto para borsalarında hali hazırda işlem görmeye devam ediyor.

Şaka amaçlı çıkartılan kripto para birimi, büyük kazançları ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, hayır kurumuna 1 milyar dolar bağışladıktan sonra şaşırtıcı bir şekilde 6 milyar dolarlık SHIB token’ları yakması nedeniyle geniş çapta ün kazandı.

Shiba Inu rallisinin hızlı bitmesine rağmen, dünyanın en büyük borsalarından bazılarındaki son listeler, şaka kripto para biriminin henüz bir potansiyele sahip olduğuna işaret ediyor olabilir.

SHIBA Fiyatı Arttı mı?

Binance’de listelenmesinin hemen ardından yüzde 300’ün üzerinde artış yakalayan Shıba Inu, Binance’in Amerikadaki kullanıcıları için sunduğu Binance.US platformunda listelenmesi ile birlikte artışa geçti mi? Gelin hep beraber Shıba Inu‘nun performansını inceleyelim.

Dogecoin‘den sonra en büyük şaka kripto para birimi Binance.US’ın listelemesinden çok fazla etkilenmemiş gibi görünüyor. Öyle ki popüler şaka kripto para birimi son 24 saatte sadece %3’lük bir artış yaşamış durumda.

Coinbase’in SHIBA’yı listeleme haberi büyük etki yaratırken benzer durum Binance.US listelenmesinde henüz yaşanmadı.

Shıba Inu içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 0.000006863 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar