X

Shiba Inu Sahipleri Dikkat: Uzmanlar SHIB Yatırımcılarını Uyarıyor!

Shiba Inu her ne kadar son zamanlarda çok ciddi fiyat artışları yaşamış olsa da uzman isimler yatırımcıları uyarıyor!
14:02
8 Kasım 2021

Son zamanlarda piyasanın en popüler şaka coin’i durumuna gelen Shiba Inu (SHIB), fiyat artışı ile dikkatleri üzerine çekti. Yine de pek çok uzman isim yakın zamanda SHIB fiyatında çok büyük düşüşler olabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor ve hatta önemli bir isim bu konuya farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor.

Shiba Inu Bir Balon Mu?

Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewiss, Shiba In’nun balon olduğunu düşünüyor. Bu hype’ı Pets com ile karşılaştıran popüler isim, 1990’ların sonunda internet balonu ile eşanlamlı olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla Lewiss, şu anda SHIB’in tam olarak 1990’ların sonundaki evcil hayvan mağazası ile aynı çizgide olduğuna inanıyor.

Lewiss konuyla ilgili olarak Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “Pets.com 2000 için neyse, Shiba Inu 2021 için odur.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İşin İç Yüzü

Bir evcil hayvan mağazası olan Pets com, şirketin Şubat 1999’da kullanıcı ile buluşmasından sadece aylar sonra anında popüler hale geldi. Buna ek olarak, online perakende devi Amazon, sadece bir ay sonra işletmede %54 hisse bile satın aldı. Ayrıca şirket, satışlarını daha da artırmak için reklamlara yaklaşık 1,2 milyon dolar harcadı. Aynı yıl Nasdaq’ta halka arzını bile yayınladı. Genel olarak şirket yaklaşık 11 milyon dolar harcadı, ancak girdiler ana sorundu. Pets com’un evcil hayvan aksesuarları ve malzemelerinin satışından geliri yalnızca 619.000 dolardı.

Bu olayların üzerinden çok zaman geçmeden, Pets com Nasdaq’da işlem görmeye başladıktan sadece 268 gün sonra tasfiye edildi. Hisse fiyatları 14 dolardan 0,19 dolara kadar düştü ve deyim yerindeyse bir felaket yaşandı.

Bu yüzden Pets com olayı dot-com balonuyla karşılaştırıldı. Bu bakış açısı ile değerlendirildiğinde popüler isim SHIB’in de aynı durumla karşı karşıya olduğunu düşünüyor.

SHIB Fiyatı Sıfırlanabilir Mi?

Uzman isimlerin pek çoğu SHIB fiyatında ciddi bir düşüş ihtimali olduğu konusunda uyarıyor ama bazıları fiyatın sıfırlanacağını düşünüyor. Creative Planning CEO’su Peter Mallouk da böyle düşünen isimler arasında yer alıyor. Mallouk konuyla ilgili açıklamalarında fiyatın çok yüksek seviyelere çıkabileceğini ancak bunun nihai sonucu değiştirmeyeceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar