X


Shiba Inu Neden Düşüyor? Dogecoin ve Meme Coin’lerde Kan Kaybı Sürüyor

Shiba Inu, Dogecoin gibi meme coin'ler düşüş eğilimine sürüklendi.
18:36
10 Ocak 2022
Okuma Süresi: 1 Dakika

Kripto para piyasası önemli bir dönemeçten geçerken Bitcoin 40.000 dolarlık bayrak savaşını sürdürüyor. BTC’nin gün içerisinde 40.000 doların altına sarkması, marketi kızıla boyadı. Birçok altcoin’in yanı sıra Shiba Inu, Dogecoin gibi meme coin’ler düşüş eğilimine sürüklendi.

Shiba Inu Neden Düşüyor

2021’in yıldız kripto para birimlerinden biri olan Shiba Inu, yeni yıla büyük umutlarla girmişti. Metaverse projesini büyük heyecanla duyuran SHIB, bir de layer 2 çalışmasını açıkladı. Yakım mekanizmasının son hızla çalıştığı SHIB’de yatırımcılar adına şu anda birçok şey doğru gidiyor veya gösteriliyor.

Shiba Inu, kripto para ekosistemindeki ögelerin ana sorunlarını layer 2 ile ele alırken trendleri yakalamak adına metaverse trendine atladı. SHIB, hali hazırda 2021 yılında %14.000’in üzerinde yükseliş kaydetti. Popüler meme token 0.00008845 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Genel piyasa trendine yenik düşen SHIB, momentum kaybı nedeniyle de aşağı yönlü eğilimini korudu. SHIB fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000026 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Dogecoin ve Diğer Meme Coin’ler

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, lider Bitcoin’in yol açtığı market geri çekilmesine ayak uydurdu. DOGE gün içerisinde 0.13 dolara kadar gerilerken bu yazının kaleme alındığı an itibarıya 0.14 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bununla birlikte piyasa değeri açısında en büyük diğer meme coin’lerde ise durumlar hiç iç açıcı değil. Dogelon Mars (ELON) fiyatı 0.0000012 dolara kadar gerilerken haftalık zaman diliminde kayıp %24’ün üzerinde bulunuyor.

Samoyed Coin (SAMO) 0.030 dolara düşerken, Floki Inu (FLOKI) 0.000060 dolara geriledi ve Akita Inu bir haftada %30 değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar