X


Rusya Maliye Bakanından Son Dakika Açıklamaları: Kripto Para Regülasyonlarında Son Durum!

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, gün içerisinde yaptığı açıklamada kripto düzenlemelerine ilişkin çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanmasını umduğunu dile getirdi.
14:09
18 Şubat 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yerel haber kaynaklarının son dakika paylaşımlarına göre Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, kripto para düzenlemelerine ilişkin çeşitli açıklamalar yaptı. Siluanov, Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasındaki anlaşmazlığın Rusya Hükümeti tarafından çözüleceğini ve yıl sonuna kadar kripto yasa tasarısının tamamlanmasını umduğunu söyledi.

Rusya Maliye Bakanından Son Dakika Açıklamaları

Rusya Merkez Bankasının aksine kripto para birimlerine kısıtlayıcı düzenlemelerin getirilmemesini savunan ve hükümete elektrik üretimi fazlası olan bölgelerde kripto madenciliğine izin verilmesi önerisini sunan Rusya Maliye Bakanı, gün içerisinde yine kripto düzenlemeleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, yerel haber kaynaklarının bildirdiği üzere kripto düzenlemelerine ilişkin tasarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını umduğunu dile getirdi. Ayrıca kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı düzenlemelerin getirilmemesi yönünde birçok kez kamuoyuna çeşitli demeçler veren Siluanov, Rusya Hükümetinin, Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası arasındaki anlaşmazlığı çözebileceğini de ifadelerine ekledi.

Rusya’da Kripto Para Regülasyonları

Rusya Merkez Bankasının aksine Maliye Bakanlığı, kripto para birimlerine yönelik kısıtlayıcı düzenlemelerin getirilmemesi gerektiğine yönelik çeşitli açıklamalar yaptı. Ek olarak Maliye Bakanlığı, elektrik üretimi fazlası olan bölgelerde de kripto para madenciliğine izin verilmesi ve bu madencilik işletmelerine uygun tarifelerin sunulması gerektiğine yönelik öneriler sundu. Maliye Bakanlığının bu önerisi, Rusya Enerji Bakanlığından destek gördü. Ancak Rusya Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerinin finansal istikrar adına bir tehdit oluşturduğunu ve gerekli önlemlerin alınması gerektiği ile ilgili açıklamalar yapmaya devam etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar