X


Ripple Yorumları: XRP’da Hangi Seviye Düşüş, Hangi Seviye Artış Getirir?

XRP fiyatının ETH ve BTC’ye bağlı olduğu düşünülüyor.
10:09
11 Ocak 2021

Bugün tüm kripto para birimlerinde bir nevi katliam olduğunu söylesek muhtemelen yanlış bir yorum yapmış olmayız. Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu %10’un üzerinde düşüş kaydederken bazı coin’ler %30’un üzerinde düştü. Öyle ki bazı kripto para birimleri 1 hafta içindeki tüm kazançlarını sildi.

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) da piyasadaki katliamdan payına düşeni aldı ve büyük düştü.

Ripple Fiyatı Genel Bakış

Aslında Ripple Kasım ayında çok iyi bir performans sergilemiş ve bu performansını 0,78 dolarlık yüksek seviye ile taçlandırmıştı. Ancak sonrasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a açtığı dava ve ardından bu dava sebebiyle XRP token’ın borsalardaki işlemlerin durdurulmasının ardından fiyat adeta çakıldı ve 9 Aralık’ta 0,17 dolarlık dip seviye görüldü.

Sonrasında piyasada oluşan pozitif hava ve ortaya çıkan kötü haberlerinin etkisinin soğuması XRP’ye yeni bir yükseliş grafiği kazandırdı ve fiyat önemli bir psikolojik seviye olarak görülen 0,30 doların üzerine çıkmayı başardı. Ama bu sefer de Bitcoin’deki düşüş XRP’yi etkisi altına aldı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2690 dolar bandında işlem gören kripto para 0,2536 dolar seviyesine kadar geriledi.

XRP Düşüşe Devam Edecek Mi?

Aslında bu noktada XRP fiyatının neredeyse tamamen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatına bağlı olduğu ifade edilebilir. Tabii ki bunun yanında SEC’in yapacağı herhangi bir yeni açıklamanın da XRP fiyatı üzerinde etkili olacağını belirtmek gerekiyor.

Dolayısıyla genel kripto para birimi piyasası değerlendirildiğinde Ripple’ın bir süre daha düşüşe devam edeceği düşünülüyor. Ancak analistlere göre burada 0,22 dolar bandı önemli bir destek olarak hizmet veriyor ve bu desteğin kırılması ile beraber kayıpların derinleşebileceği düşünülüyor.

Yükseliş eğiliminin yeniden kazanılabilmesi içinse 0,28 dolar seviyesinin güçlü bir şekilde aşılması gerektiği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar