X


Ripple (XRP) Yine Şüphe Çekiyor: Yarım Milyar XRP Transfer Edildi, Şüphe Arttı!

Ripple hiç durmadan XRP gönderiyor!
19:34
10 Ocak 2021

XRP fiyatının yeniden değer kazanmaya ve 0,32 dolar desteğini arkasında bırakmaya çalıştığı şu günlerde, Ripple cephesinden gelen yüklü transferlerin çektiği şüphe de artıyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, son 7 gün içerisinde %50 artış yakalayarak Ripple davası nedeniyle açılan yaralarının çoğunu sardı.

XRP Fiyatı İçin Kritik Direnç

XRP fiyatı için kritik direnç noktasının 0,32 dolar ile 0,35 dolar arasında yer aldığı biliniyor ve XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,33 dolardan işlem görüyor ve hala söz konusu direnç noktasını test edip kapanış yapmaya çalışıyor. XRP fiyatının 0,35 doları geride bıraktığı anlarda yapılan yüklü XRP transferleri ise yatırımcıların hem şüphesini hem de öfkesini çekti.

Whale Alert kripto para takip sitesinin aktardığı bilgilere göre son günlerde devasa miktarda XRP transferleri yapıldı. Ripple, Ripple kurucu ortağı ve Coinbase kripto para borsası tarafından yapılan transferlerin milyonlarca doları bulduğu görülüyor. Söz konusu kişi ve kurumların SEC veya bireysel yatırımcılar tarafından XRP satışları yaptığı gerekçesiyle dava edilmiş olması ise durumu çok daha farklı kılmakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Cüzdanından Milyonlarca XRP Çıktı

Ripple’ın cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana 30 milyon adet yani yaklaşık 10 milyon dolarlık XRP transferi yapıldı. Bunun devamında bilinmeyen bir cüzdan olarak görülen ancak Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’in cüzdanı olduğu tespit edilen adresten 71 milyon XRP yani yaklaşık 23 milyon dolar aktarıldı. Son olarak Coinbase’in yaptığı yüklü transfer ile beraber aktarılan XRP miktarının 520 milyonun üzerine çıktığı görüldü. Bu da basın saati itibarıyla 168 milyon dolara eşit.

XRP

Bütün bu XRP transferleri 6 işlemde tamamlandı ve ilk olarak Ripple cüzdanından çıkan fonlar daha sonra Ripple’ın OTC cüzdanına girdi. Ripple’ın OTC cüzdanı genellikle kurumsal yatırımcılara yapılan satışları temsil ediyor ve sadece bu işlem pozitif olarak yorumlanabilir.

Chris Larsen Neden XRP Satıyor?

Olumlu algılanan bu işlemin sonrasında Chris Larsen’in kendi kişisel cüzdanından 75 milyon XRP transfer etmesi ise oldukça şüpheli. Değeri sert bir şekilde çakılan XRP‘nin kurucularından olan Larsen’in fiyatın artacağından emin olduğunu açıklamasına rağmen düşük seviyeden satış yapması, şüphe çekiyor.

Larsen’in yaptığı XRP satışları, sosyal medyada Ripple’ın davayı kaybedeceğine yönelik söylentilerin artmasına neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar