X


Ripple (XRP) Kazandığını Kaybediyor

17:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralar arasındaki en büyük piyasa değerine sahip üçüncü para Ripple (XRP) son birkaç gündür değer kaybediyor. Geçtiğimiz günlerde iki defa Ethereum’un tahtına geçmeyi başaran Ripple son bir hafta boyunca yaklaşık %20 oranında geriledi. XRP fiyatı haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre son yirmi dört saatte %7,49 oranında düştü.

Ripple ağının kripto parası XRP haftaya 0,6 dolarlık iyi bir fiyatla başlamıştı. Geçtiğimiz ayın sonlarında kayda değer oranda artış gösteren Ripple, Ethereum’un sahip olduğu ikincilik pozisyonuna kısa süreliğine de olsa erişmeyi başarmıştı. Ripple ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı anlaşmaların bu artışı tetiklemiş olabileceği piyasadaki çoğu uzman tarafından ifade edildi. Ancak XRP’nin geçtiğimiz hafta boyunca gösterdiği performans dikkate alınırsa devamlı bir düşüş grafiği çizdiği görülebilir.

Coinmarketcap verilerine göre Ripple son yirmi dört saatte %7,49 oranında değer kaybederek fiyatını 0,47 dolara kadar düşürdü. Bu düşüşe rağmen aylık bazda değerlendirildiğinde XRP fiyatını gösteren grafikler halen yeşil renkte. Ancak Ripple bu düşüşle birlikte son zamanlarda kaydettiği artışın büyük bir kısmını yeniden kaybetti. Yine de geçtiğimiz ay 0,29 dolardan XRP satın alan kullanıcılar %62 oranında kâr elde etti.

Öte yandan Ripple ağı tarihinin en parlak dönemlerinden birisini yaşıyor. Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Ripple ekibi bu ay ortaya koyduğu işlerin ardından XRP’yi yüksek bir benimsenme oranına eriştirmeyi hedefliyor. Bu durumun etkisini fiyatlarda tam olarak görebilmiş değiliz. Ancak ekosistemin geleceği için böylesi gelişmelerin sevindirici olduğu söylenebilir.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar