reklamı kapat

Binance’in Astronomik Başarısının Sırrı Ne?

2017 ortalarında kurulan Binance kısa sürede sektörün en büyük borsası olmayı başardı.
18:00
7 Ekim 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Çin’de borsaları zorlayan düzenleme kıskasıcının Binance’in 2018’de sansasyonel bir şekilde büyümesinin temel sebebi olduğu borsanın CEO’su CZ tarafından dile getiriliyor.

2017’nin ortalarında kurulan Binance hem işlem hacmi hem de elde ettiği gelir bakımından patlama yaparak kripto para camiasında en çok konuşulan platformlardan biri oldu. Birkaç ay içinde borsa “yeni çocuk” etiketinden sıyrılıp zirveye kuruldu.

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao Binance’den önce kripto para alanında son derece önemli pozisyonlarda çalıştı. Ancak Zhao Binance’in başarısının tecrübe veya uzmanlıktan değil, olumsuz koşulların getirdiği inovasyondan kaynaklandığını düşünüyor. Çin’in yasakları Zhao’yu ve tüm Binance ekibini başka ülkelere genişlemeye teşvik etmiş.

Eylül 2017’de Çin tüm yurtiçi borsaların faaliyetlerine son verdi. Bunun üzerine Binance merkezini Tokyo’ya taşıdı. Bu hamle borsanın kaderini değiştirdi ve borsa sistematik bir genişleme politikası başlatarak Singapur ve Tayvan gibi ülkelere ayak bastı.

Zhao Çin’deki borsa işletmecilerinin yeni düzenlemelerle boğuşmasını izlerken borsa olarak yeni bölgelere yayılma gibi harika bir fırsatı değerlendirdiklerini kaydediyor. Bu hamle de borsayı bugünkü başarısına ulaştırıyor.

Binance borsası dünya çapında toplam 10 milyon dijital para kullanıcısına sahip olduğunu iddia ediyor. Şirketin açıklamasına göre Ocak – Haziran 2018 arası yalnızca işlem ücretlerinden elde edilen gelir 350 milyon dolar.

Borsanın genişleme felsefesi Zhao’nun hayat tarzıyla da bire bir örtüşüyor. Zira bir nomad misali yaşayan Zhao düzenli aralıklarla dünyanın farklı bölgelerini seyahat ediyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.