X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
8 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 08.10.2018)

Ripple bu haftaki hareketiyle yatırımcısını maalesef üzdü. Haftaya 0,57$ seviyesinden başlangıç yapan XRP, hafta kapanışını 0,47$ seviyesinden yaparak %17,5 değer kaybetmiş oldu. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

XRP’ nin haftaya FIBO2 0.382 (0,58$) seviyesinde başlangıç yaptığını görüyoruz. Haftanın ilk gününde bu seviyenin üzerine geçiş denemesi olmuş, ancak gün kapanışı bu seviyenin üzerinde gerçekleşmemiş. Salı günü gelen satış dalgası ile fiyat FIBO2 0.5 (0,52$) seviyesine kadar gerilemiş. Müteakip üç günde de bu seviyenin destek olarak çalıştığını görüyoruz. Fakat cumartesi gelen satış baskısı fiyatı FIBO2 0.618 (0,45$) seviyesine taşımış. Bu düşüş hareketi ile birlikte RSI indikatörünün aşırı satım bölgesinden orta seviye olan 50 değerine gerilediğini görüyoruz. Hacim tarafında ise düşük bir seyir olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

Ripple, göstermiş olduğu üstün performansın ardında sert bir düşüş ile moral bozdu. Ancak kripto para piyasasında bunda çok daha kötü tablolara da şahit olduk. Dolayısı ile ümitsizliğe kapılmadan stratejiler oluşturup takibe devam etmek gerekir. Mevcut durum için ise XRP’ nin C (0,45$)- B (0,60$)  bandı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatın C (0,45$) trendi üzerinde bulunmasının biraz stres yarattığını düşünüyorum. C (0,45$) trendinin aşağı kırılması ise kısa vade için olumsuz etki oluşturacaktır. Ancak fiyatın buradan destek alıp yeniden B (0,60$)  trendine yönelmesini beklemekteyim. Yukarı yönlü harekette ikinci grafikte belirttiğim H trendi kısa vade için direnç olarak karşımıza çıkacaktır. RSI indikatörünün aşağı yönlü olması ve 50 değerine gerilemesi olumsuz bir görüntü oluşmuş. Dolayısı ile geçtiğimiz hafta belirttiğim, RSI 70 değeri üzerinde iki yada üç adet tepe oluşma olasılığı ortadan kalkmış oldu. Ancak birinci grafikte RSI indikatörü üzerinde çizmiş olduğum yükselen trendin halen korunuyor olmasını olumlu olarak değerlendirebiliriz. Hacimli satışların düşüş trendini devam ettirdiğini düşünürsek, mevcut durum için hacmin düşük seyretmesi olumlu diyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER