X


Boğaları Çağıran Birçok Neden Bulunuyor

Bitcoin boğalarının piyasaya hakim olabilmesi için birçok sebep bulunuyor.
16:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in bütün zamanlarının en yüksek fiyatına ulaşmasından bu yana neredeyse 10 ay geçti. Aylar süren düşüşün ardından birçok yatırımcı ayı sezonunun sonlanmış olabileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı iniş ve çıkışlar yaşarken Bitcoin adına gelişmeler olmaya devam ediyor. Böylece her gün yeni bir boğa beklentisi ortaya çıkarabilecek bir haberle karşılaşıyoruz.

Bitcoin’in eylül ayı boyunca çizdiği fiyat grafiğine bakarsanız en düşük fiyatı giderek üst seviyeye doğru çekiliyor. Fiyat genellikle 6500 dolar civarında görünse de kısa vadeli genel trendin yukarı yönlü olduğu söylenebilir.

Daha geniş bir pencereden bakarsak düşüş trendinin devam ettiği zamanlara göre de alt desteğini yukarıya taşıyor. BTC fiyatı bir dönem 6 bin doların altına düşmüştü ve ağustos ayından 5860 dolar seviyelerine gerilemişti. Şu anda 6 bin doların üzerinde güçlü bir destek bulmuş durumda. Tabii bu delil tek başına ayı sezonunun sonlandığını göstermez. Temel gelişimleri ve BTC’nin genellikle son çeyreklerde yaptığı atakları göz önünde bulundurursak boğaların hazırlandığı söylenebilir. Boğalara pelerin olabilecek bazı gelişmeler şöyle;

  • Söylentilere göre Nasdaq kendi Bitcoin masasını oluşturuyor.
  • SegWit başlatılalı bir yıl oldu ve giderek yaygınlaştı. Geçtiğimiz günlerde kullanımı %50’yi geçti.
  • Lightning Network her gün daha da büyüyor. Henüz mağazalara yaygınlaşmış değil fakat bu yönde girişimler bulunuyor.
  • Bakkt Bitcoin destekli vadeli işlem sözleşmeleri sunacak.
  • SEC’in ETF’leri reddetmesine rağmen Bitcoin’in giderek olgunlaştığı aşikar. ETF’lerin en nihayetinde kabul edileceği düşünülüyor.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar