X


Ripple (XRP) Davasında Sıcak Gelişme: Ek Süre Verildi!

SEC ve Ripple (XRP) davası son hızıyla devam ederken mahkeme XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren yeni bir karar aldı.
16:15
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple davasının savunma avukatı James Filan Twitter’da yaptığı paylaşımda mahkemenin SEC’e, XRP sahipleri tarafından sunulan amicus talebine itiraz etmesi için ek süre verdiğini duyurdu.

Amicus Talebine Ek Süre

Hakim Analisa Torres SEC hukuk ekibine itiraz süresi için 7 Haziran’a kadar bir süre uzatma izni verdi. Başlangıçta son tarih 31 Mayıs olarak belirlenirken, SEC yaklaşan tatil ve diğer brifing tarihleri nedeniyle mahkemeye ek süre talebinde bulundu. Ayrıca sanıklar ve amici curiae konseyi 10 Haziran’a kadar devam eden itiraz süresinden şimdiye kadar SEC’in talebine bir itirazda bulunulmadı.

Halka Arz

Bu haftanın başlarında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında CNBC’ye verdiği röportajında, şirketin SEC’in Ripple Labs aleyhindeki yasal davası sona erdikten sonra bir halka arz (IPO) yürütmeyi planladığını söyledi.

Ripple davasının hukuk mücadelesi yaklaşık 15 aydır devam ederken Garlinghouse bu süre zarfında Ripple’ın güçlenmeye devam ettiğini ve halka arz edilmeye hazır olduğunu öne sürerek, şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışında giderek daha büyük bir müşteri potansiyeline hakim olduğunu belirtti.

“Kriptoların %99’u düşecek”

Bunlara ek olarak Ripple CEO’su Garlinghouse, üç yıl önce Bitcoin ve Ethereum gibi kripto devleri haricinde kripto para birimlerinin %99’unun sıfıra düşeceği tahminini yineledi. Ayrıca şu anki kripto para birimlerinden “çöp” ve “para birimi bile değil” ifadelerini kullanarak büyük bir kısmının gelecekte olmayacağını ifade ediyor.

Öte yandan Guggenheim Partners’ın kurucu ve yönetici ortağı Scott Minerd’ın ise bu konu hakkında fikirleri farklı, piyasanın henüz baskın bir oyuncu bulmadığını ve gelecek zamanlarda BTC veya ETH’nin bile olmayabileceğini sözlerine ekledi. Bu ifadelerine örnek olarak ise, bir zamanlar Yahoo devinin tahtını şimdi Google ve Amazon’un aldığını öne sürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar