X

Ripple ve Binance Arasında Şüpheli XRP Hareketliliği

Binance ve Ripple cüzdanları neden hareketlendi?
13:05
16 Eylül 2020

XRP yatırımcılarının özellikle son yıllarda yaşananlar yüzünden Ripple cüzdanlarından çıkan her işleme şüphe ile yaklaştıkları bilinen bir gerçek. Ripple kurucu ortaklarından olan Jed McCaleb’in çok yüklü miktarlarda XRP satması ve bunun fiyatı sert bir şekilde etkilemesi söz konusu şüphenin kaynağı olarak biliniyor.

Aslında 2019 yılından beri sadece McCaleb değil, eski CEO ve kurucu ortak Chris Larsen’in de yüklü XRP işlemleri yaptığı biliniyor. Geçtiğimiz 24 saatlik sürede yapılan işlemlerin ise söz konusu iki isme de ait olmadığı görülmekte. XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple anonim bir cüzdana 10 milyon adet XRP gönderdi.

Ripple ve Binance Arasında Milyonluk XRP Transferi

Dev blockchain firması bunun devamında ise Binance kripto para borsasından önemli miktarda XRP aldı. Binance cüzdanlarından Ripple cüzdanlarına gönderilen yüklü XRP işleminin sebebi ise bilinmiyor. XRPL Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre Binance toplamda 4 milyon dolarlık yani yaklaşık 16 milyon adet XRP’yi Ripple’a gönderdi.

Binance aslında geçtiğimiz aylarda Ripple ile devasa işlemlere imza attı ve bu ne ilk ne de son yüklü XRP transferi olacak gibi duruyor. XRP fiyatı ise bu şüpheli gelişmelerin sonrasında %1,59 düşüş yaşamaya başladı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,24 dolardan işlem gören XRP, fonların satış baskısı için kullanılması durumunda çok daha sert bir gerileme yaşayabilir. Tabii ki bu transferler basit bir iade işleminden ibaret de olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar