X

Ripple (XRP) CEO’su Çok Sert Çıktı!

Ripple CEO'su, Hindistan'a ateş püskürüyor.
13:51
16 Eylül 2020

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 16 Eylül tarihinde yayınladığı bir gönderisinde Hindistan’ın kripto para alım satımını tekrardan yasaklamak istemeye yönelik eylemlerini çok sert bir şekilde eleştirdi. Garlinghouse özellikle hükümetin kripto para endüstrisini bitirmek için attığı adımlardan rahatsız olduğunu belirterek bunun hoş bir durum olmadığını ifade etti.

Hindistan’ın bankacılık hizmetlerine erişemeyen nüfus konusunda lider konumda olduğunu ifade eden Garlinghouse, bunun aslında kendi vatandaşlarına yapılan bir ızdıraptan farksız olduğunu da vurguladı. Hindistan yönetimi 15 Eylül tarihinde kripto para alım satımını yasaklayacak yeni bir tasarıyı meclise getirmişti ve Garlinghouse’ın tepkisi tam olarak buna yönelik.

XRP, Hindistan’ı Zorluyor

2018 yılında kripto para borsalarının bankalarla çalışmasının yasaklandığı Hindistan, daha sonra mahkeme kararı ile bu yasaktan dönmüştü. Kripto para borsalarının  hacmi bu yasak sonrasında %450 artış elde etti ve birçok Hindistan merkezli kripto para rekor kırdı.

Bankacılık hizmetine erişemeyen 190 milyon yetişkinin olduğu ülke, bu konuda sadece Çin’in gerisinde. Bu da kripto paraların ülke için nasıl bir potansiyel sunduğunu gözler önüne seriyor. Ripple CEO’sunun hem buna hem de ödeme odaklı teknolojiler sunduğu için kendisine zarar veren bu karara itiraz etmesi ise bir hayli doğal gözüküyor. XRP‘nin Hindistan içerisinde çok büyük bir potansiyeli olduğu bilinen bir gerçek ve söz konusu yasak bunu bitirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar