reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

Ripple (XRP) fiyat hareketlerinin teknik analizi ve piyasaya dair değerlendirmeler.
11 Mart 2019
  • Barış B.Barış B.

Ripple, yatay bant hareketi yaptığı sakin bir haftayı geride bıraktı. Haftaya 0,317$ seviyesinden başlangıç yapan Ripple, hafta kapanışını 0,32$ seviyesinden yaparak %1 değer kazanmış oldu.

Önceki Haftanın Teknik Gelişmeleri

Ripple, önceki hafta L2 (0,355$) direnç seviyesinin baskısı altındaydı. Bu hafta ise L2 (0,355$) seviyesine yönelecek ivmeyi maalesef bulamadı. Ripple’ın piyasanın dinamiklerine uygun hareket ederek, haftaya düşüş ile başladığını, salı günü gelen alımlarla yeniden toparlandığını, haftanın geri kalanında da yatay hareketine devam ettiğini görüyoruz.


Grafiğin yakın planında; XRP fiyatı yaklaşık bir buçuk aydır T2 yükselen trendinin desteğinde hareket ediyor. Yataydaki 0,347$ seviyesi de yaklaşık iki aydır geçilemediğinden direnç bölgesi haline gelmiş. XRP fiyatının 0,347$ ve T2 arasında sıkışmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

XRP/BTC paritesinde, pazartesi günü yaşanan düşüşün ardından iki gün boyunca yükseliş olduğunu görüyoruz. Ancak bu yükseliş 8250Sat seviyesinde son bulmuş ve haftanın geri kalanında düşüş devam etmiş. Düşüş ile birlikte hacim tarafında da ciddi bir azalma olduğunu görüyoruz.

Teknik Gelişmeleri Değerlendirelim

Ripple, orta vade düşen trendi olan A’yı yukarı kırmasına rağmen, halen ciddi bir atak gösteremedi. Bu durum da yatırımcısını haliyle hayal kırıklığına uğrattı. Her ne kadar tablonun net olarak pozitif olmadığını görsek de ümitsizliğe kapılmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Tabi, bunun için bazı koşulları yakından takip etmemiz gerek.

Mevcut durumda orta vade de T1 yükselen trendi aşağı kırılmadığı sürece görünümün net olarak negatif olduğunu söyleyemeyiz. Dolayısı ile T1 üzerinde bulunulduğu sürece beklentilerimiz yukarı yön için olacaktır. Daha kısa vadede ise T2 yükselen trendini takip etmek uygun olacaktır. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece fiyatın 0,347$ seviyesine yöneleceğini değerlendiriyorum. 0,347$ seviyesi üzerindeki hedefimiz 0,40$ seviyesi olacaktır. Piyasanın olumsuz devam etmesi durumunda, belirttiğim T2 ve T1 yükselen trendleri destek olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyelerin altında gerçekleşecek kapanışlarda satış baskısının artacağını düşünüyorum.

XRP/BTC paritesinde Y3 (7800Sat) seviyesi önemli destek konumunda bulunuyor. Bu seviyenin altında görünümün daha da kötüleşeceğini değerlendiriyorum. XRP/BTC grafiğinde D1 trendinin üç defadır test edilip yukarı kırılımın gerçekleşmediğini görüyoruz. Dolayısı ile D1 trendi üzerinde fiyatın yukarı yönlü ivme kazanacağını düşünüyorum.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 11.03.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.