reklamı kapat
  • BTC  :  30.949,27 ₺
  • ETH  :  2.180,26 ₺
  • BCH  :  3.507,24 ₺
  • XRP  :  2,16 ₺
  • NGC  :  1,41 ₺
  • BTC 30.949,27
  • ETH 2.180,26
  • BCH 3.507,24

Ripple Teknik Analizi

5 Şubat 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 04.02.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

XRP için oldukça olumsuz bir haftayı daha geride bıraktık diyebiliriz. Hafta başlangıcında 1.36$ olan XRP hafta içerisinde 0.64$ seviyelerine kadar geriledi. Hafta kapanışında ise 0.82$ seviyesinde seyreden XRP haftalık bazda yaklaşık %39’luk bir değer kaybı ile yatırımcısını epey üzdü. Hafta içerisindeki teknik gelişmelere göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.

Hafta başında FIBO 0.382 seviyesinin hemen altında bulunan XRP bu seviyeyi yukarı kıramayıp düşüşe geçmiş görünüyor. FIBO 0.236 seviyesine kadar düşüşe devam eden XRP satış baskısıyla bu seviyenin de altına sarkıyor. Ancak buradan gelen tepki ile FIBO 0.236 seviyesinin üzerine tekrar geçiliyor. Haftanın son günü gelen satışlar ile yeniden FIBO 0.236 seviyesinin altına geçiliyor ve fiyat hareketi bu bölgede devam ediyor. Bu bilgiler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.

Hali hazırda FIBO 0.236 seviyesinin hemen altında seyreden XRP yataydaki hareketine devam ettiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz hafta güncellemiş olduğum grafik doğrultusunda takibe devam edebiliriz. Biraz genel olarak konuşacak olursak, bu sert hareketler ile kısa vadeci (vur-kaç şeklinde düşünen) olan birçok yatırımcının pes ederek satışa geçtiğini söylemek doğru olacaktır. Uzun vadeciler için ise sağlıklı güzel bir yükselişin temelleri atılıyor görüntüsü olduğunu düşünüyorum. XRP’ın hali hazırda bulunduğu seviye biraz kritik. FIBO 0.236 seviyesinin altında destek olarak bir önceki dibi 0.64$ seviyesi olacaktır. Bu seviyenin aşağı kırılımının oldukça olumsuz olacağını düşünüyorum. FIBO 0.236 seviyenin üzerinde yatay hareketine devam etmesi yükseliş için güç toplamasını sağlayacaktır. Bu seviyenin üzerinde FIBO 0.382 seviyesi daha önceden olduğu gibi yine direnç olarak çalışacaktır. Çanak formasyonu görüntüsü bozulmadığından halen beyaz ile çizmiş olduğum eğriyi takip ediyorum (Çanağın birebir eğri ile aynı görüntüde olması beklenmemelidir. Sağa doğru çanak uzunluğu artabilir.). RSI indikatörüne bakacak olursak değerinin 33 oldunu ve yönün aşağı olduğunu görüyoruz. 30’lu seviyelere gelmiş olmak aşırı satım bölgesinde olduğumuzu göstermeye başlamış durumda. RSI ‘ın bu bölgelerde yönü yukarı çevirmesi ve değerinin artması izlenerek dönüşün takip edilmesi uygun olacaktır.

loading...