reklamı kapat
  • BTC  :  30.964,03 ₺
  • ETH  :  2.181,46 ₺
  • BCH  :  3.510,81 ₺
  • XRP  :  2,17 ₺
  • NGC  :  1,41 ₺
  • BTC 30.964,03
  • ETH 2.181,46
  • BCH 3.510,81

Ripple Teknik Analizi

29 Ocak 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 28.01.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Kripto para piyasalarında genel bir toparlanma gördüğümüz bir haftayı geride bıraktık. Ancak XRP bu toplarlanmaya ayak uyduramadı diyebiliriz. Hafta başlangıcında 1.36$ seviyesinde bulunan XRP haftayı maalesef 1.29$ seviyesinden yaklaşık %5 değer kaybı ile kapattı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen teknik durumlara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.

Haftaya FIBO 0.382 hemen altında başlangıç yapan XRP haftanın ilk dört gününde bu seviyeyi kırmayı deneyip başarılı olamamış görünüyor. Sonraki üç günde ise bir miktar geri çekilme görünüyor. Volatilitenin düşük olması yükselişi destekleyememiş ancak fiyatın yatayda devam etmesini sağlamış durumda. Bu gelişmeler ışığında değerlendirmemize geçelim.

Hali hazırda FIBO 0.382 seviyesinin hemen altında seyreden XRP bu hafta toparlanmaya ayak uyduramasa da en azından B1-B2 düşen kanalına doğru devam etmeyip yatay harekete geçmiş oldu. Grafiğime göre bu seviyeden sonra L1-L4 trendlerinden uzaklaşıldığından artık çalışması mümkün olmayacaktır. XRP hızlı yükselişinin ardından düzeltmesini tamamlama çabası içerisinde olduğunu ve yeni dibini aradığını söyleyebiliriz. Bu seviyelerde yatayda güç toplaması bir sonraki yükselişi için olumlu olacaktır. Bu haftaki hareket, yatay hareketin ilk görüntüsünü vermeye başladığını düşünüyorum. Bu hareket içerisinde kesin olmamakla birlikte olası bir formasyonu değerlendirmek istedim. Grafiğimde de beyaz eğri ile kabaca belirttiğim bu formasyon çanak formasyonudur. Yatay hareketin bu şekilde bir müddet devam etmesi halinde dip çalışmasının biteceğini ve bir önceki tarihi zirveye doğru bir hareketin olmasını muhtemel olarak değerlendiriyorum (Gelecek durumlara göre ikili dip olma durumu da beklenebilir.) . önümüzdeki bir iki hafta oluşacak barlar formasyon hakkında daha net konuşmamızı sağlayacaktır. Hali hazırda yukarı hareketlerde ise ilk olarak FIBO 0.382 seviyesini takip edeceğiz. Buranın üzerinde ise FIBO 0.5 seviyesi gündeme gelecektir. FIBO 0.5 seviyesi geçilir ise FIBO 0.618 seviyesi takibimizde olmalıdır. RSI indikatörünün yönü yukarı olması ve seviyesinin 42 civarında olması yükselişi destekler nitelikte görüntü oluşturmuş durumda. Aşağıda ise FIBO 0.236 seviyemizi çok önemli destek olarak görüyorum. Bu seviyenin aşağısına sarkma görülebilir ancak buranın altında seri kapanışlar (üst üste minimum 3 gün ve daha fazla) satış baskısını artıracaktır ve olumsuz görüntüye sebep olacaktır.

loading...