X


Ripple SEC’le Yakın Temasta

Ripple, XRP token'ının menkul kıymet olup olmadığını görüşmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu SEC ile masaya oturdu.
16:00
18 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ripple Yönetim & Düzenleme İlişkileri, APAC & Orta Doğu birimi başkanı Sagar Sarbhai, CNBC’ye verdiği röportajda “XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı” konusu ve SEC hakkında konuştu.

ABD’de devam eden XRP’nin menkul kıymet olarak nitelendirildiği davaların XRP’nin benimsenmesini etkileyip etkilemeyeceği sorulan Sarbhai, ABD konusunda nihai kararının SEC’te olacağını belirtti. Ripple’ın SEC’i XRP’nin kullanım durumları hakkında sürekli olarak bilgilendirdiğini ekledi. Ayrıca Sarbhai XRP’nin menkul kıymet olmadığını düşünüyor. Bu düşüncesini desteklemek adına şirketin neden böyle düşündüğüne dair gerçekleri sıralıyor.

İlk olarak, herhangi biri XRP’ye yatırım yaptığında Ripple şirketinden bir hisse veya kar payı almış olmuyor. Sarbhai ikinci neden olarak Ripple ve XRP’nin farklı şeyler olmasını, Ripple şirketi batsa bile XRP defterinin var olmaya devam edeceği gerçeğini gösteriyor. Ek olarak açık kaynaklı olduğu için XRP defterini herkesin kullanabileceğinin altını çiziyor.

Son olarak durumu dünyanın diğer ülkeleri üzerinden açıklıyor. Tayland’ı öne çıkararak ülkenin “dijital varlıklar” denen yeni bir varlık sınıfı geliştirdiğini ve XRP dahil 6 kripto parayla yapılan işlemlere izin verdiğini dile getiriyor.

Avustralya ve Filipinler gibi ülkelerin ise XRP ve diğer dijital paraları emtia veya kripto para kategorize ettiğini vurguluyor. Abu Dhabi Gelişim Piyasası ADGM’in de XRP dahil kripto paraları emtia olarak sınıflandırdığını ekleyen Sarbhai sözlerine şöyle nokta koyuyor:

Yani dürüst olmam gerekirse bu bizi endişelendirmiyor.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER