reklamı kapat

Ripple Ortağı Hindistan Piyasasına Girmeyi Planlıyor!

Ripple ortağı MoneyGram, Hindistan'daki havale piyasasına giriş yaptı.
20:00
13 Ocak 2020

Ripple‘ın son yıllarda yaptığı en büyük ortaklıklardan birisi olan MoneyGram, blockchain tabanlı teknolojiyi dünyanın dört bir tarafında götürmeye devam ediyor.  Para transfer firması yeni ortaya çıkan bir habere göre EbixCash firmasıyla bir stratejik ortaklık yaptı ve bunu doğrultusunda Hindistan piyasasına giriş yapacak.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında milyonlarca Hint müşterinin “zenginleştirilmiş” havale hizmetlerinden faydalanabileceği belirtildi. MoneyGram’ın bu ortaklığı önemsiz gibi gözükse de, aslında Hindistan dünyanın en büyük havale sektörünü elinde bulunduruyor. MoneyGram bu yeni ortaklıkla beraber toplamda 4.000’den fazla şehre ve 75.000’den fazla köye havale hizmeti vermiş olacak. Ülke içerisindeki havale işlem hacminin 3 milyar dolar gibi inanılmaz bir seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor.

MoneyGram yöneticisi Grant Lines konu hakkında şunları ifade etti:

“Hindistan dünyanın en büyük havale pazarlarından birisi olma unvanını koruyor ve biz de böyle kritik bir piyasaya EbixCash ortaklığı aracılığıyla hizmet vereceğimiz için çok heyecanlıyız. Ülkedeki ilgili piyasada %80’e yakın bir hisseye ve paya sahip olan EbixCash, geliştirilmiş havale hizmetleri ile daha çok müşteriyi çekebilir.”

Ripple Genişlemeyi Sürdürüyor

Ripple CEO’su Brad Garinghouse geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da daha fazla ortaklık yapacaklarını ve mevcut ortaklıklarını genişleteceklerini açıklamıştı. Ripple ağı tabanlı MoneyGram’ın Hindistan hamlesi de tam olarak buna örnek oldu. Ripple bütün bu ortaklıklar ve gelişmeler ile beraber 10 milyar dolarlık piyasa değerinin de üzerine çıkmayı başarmıştı. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.