X


Ripple Daha Fazla Düşmeye Devam Edecek Mi?

Xrp fiyatı yılan hikayesine dönmüş bir olay. Yaşanan dava fiyatları baskılamakta ve yatırımcılar üzerinde bir korku yaratmakta. Bir an önce davanın son bulması hem xrp cephesi hem de yatırımcılar tarafından sevinçle karşılanacak.
14:47
14 Temmuz 2021

Kripto para piyasası hala kırmızı alarm veriyor ve düşüşün etkisi özellikle perşembe günü erken saatlerde XRP fiyatında görülüyor. Piyasa duyarlılığına ek olarak Ripple şirketinin boğuştuğu yasal sıkıntılar da ağırlaşıyor. Bu yazıyı kaleme aldığımız sırada XRP/USD 0,59 dolar civarında işlem görmekte.

Fiyat Neden Sürekli Düşüyor

Yatırımcıların dikkatlerini Fed’in para politikasını daha erken sıkılaştırması yönündeki artan umutlara çevirmesiyle birlikte, ABD doları dümeni ele alıyor ve diğer riskli enstrümanlardan daha çekici hale geliyor. Bu, daha geniş kripto pazarında bir miktar satışa yol açtı ve yatırımcıları bir varlık olarak doların güvenliğine yönlendirdi.

Eski Ripple yöneticisi Jed McCaleb’in son birkaç hafta içinde varlıklarını nasıl toptan bir şekilde sattığına dair ortaya çıkan raporlar sonucu XRP, üzerinde aşağı yönlü ek baskıyla karşı karşıya kalması muhtemel. XRPScan tarafından yayınlanan veriler, McCaleb’in son üç hafta içinde 150 milyondan fazla XRP sattığını ve her gün yaklaşık 10 milyon tokeni sattığını gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP fiyatı yılan hikayesine dönmüş bir olay. Yaşanan dava fiyatları baskılamakta ve yatırımcılar üzerinde bir korku yaratmakta. Bir an önce davanın son bulması hem XRP cephesi hem de yatırımcılar tarafından sevinçle karşılanacak.

XRP için daha da endişe verici olan şey, volatilitesinin düşüşte olması, bu da yatırımcıların son zamanlarda bu varlığın yatırımında biraz yorgunluk yaşıyor olabileceğinin bir işareti. Düşen fiyatla birlikte, dijital varlık, genel duyarlılık tersine dönene ve yükselişe geçene ve yatırımcıları tekrar piyasaya çekene kadar fiyatın daha da düştüğünü görebilir.

İzlenecek Temel Düzeyler

XRP/USD H4 grafiğinde, önde gelen teknik göstergeler Stokastik ve momentum da alıcıların varlığına işaret etse de, hareketli ortalamalar düşüş eğilimi sergiliyor. Bununla birlikte, fiyat 0,64 dolar pivot noktasının oldukça altında oturuyor.

Ripple‘ın 0,58 dolar seviyesinde bulunan acil destekten henüz düşmediği için biraz umut var. Satın alma faizindeki bir artış, direnci 0,69 $’da test etmek için fiyatı pivot noktasının üzerine çıkarabilir. Öte yandan, satıcılar güç kazanırsa, destek seviyesi düşebilir ve XRP 0,53 dolardan bir sonraki desteğe doğru gerileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar