X


Ripple, 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı: Peki Bu XRP’ler Ne İçin Kullanılıyor?

1 milyar XRP'nin kilidi açıldı.
11:02
1 Nisan 2021

Ripple, şu an için yaşadığı yasal sıkıntılara rağmen 1 milyar XRP’nin kilidini yine açtı ve tepki çekti. Ripple aslında yıllardan beri her ayın ilk günü 1 milyar adet XRP’nin kilidini açarak bunu escrow cüzdanından çıkartıyor. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor ve XRP fiyatını etkiler mi?

Ripple’ın Toplu XRP İşleminin Sebebi Ne?

Aslında Ripple yönetimi 2020 yılının başından beri bu XRP’ler ile ilgili farklı bir karar verdi. Normalde kilidi açılan XRP’lerin farklı gelişmeler için kullanıldığı ve bunların Ripple tarafından kullanıldığı biliniyor. 2020 yılından itibaren ise Ripple kilidini açtığı XRP’lerin çok büyük bir kısmını yeniden kilit altına almaya başladı.

1 Nisan itibarıyla kilidi toplamda 2 işlemle açılan 1 milyar XRP’nin akıbetinin de benzer olacağı tahmin ediliyor. Ripple geçtiğimiz aylarda kilidini açtığı XRP’lerin yaklaşık 100 milyon adetini yani 50 milyon dolara tekabül eden kısmını kullandı. Bu fonlar ise MoneyGram ortaklığı veya XRP konusunda piyasa yapıcı kurumlarla ortaklık için kullanılmakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple 1 Milyar XRP’nin Hepsini Kullanmıyor

Şu an için ise Ripple’a karşı açılan dava nedeniyle şirketin ortaklıkları bir bir azalıyor ve MoneyGram de bunun en büyük örneği. Son 24 saat içerisinde XRP’nin ticari hacminin de 4 milyar dolar olduğu görülmekte. Bu da Ripple’ın 1 milyar adet XRP’yi yani 500 milyon dolara tekabül eden miktarı satarak fiyat üzerinde çok ciddi bir etki yaratabileceğini gösteriyor.

XRP/USD ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %4,2 yükseliş elde ederek aslında böyle bir durumun söz konusu olmadığını göstermekte. Ripple’ın bu fonların çok küçük bir kısmı ile ne yapacağı ise açıklanmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.