X


Rekor Getirili Airdrop, Herkese 20.000 Dolar! Bu Altcoin Kısa Sürede 560 Milyon Dolar Hacme Ulaştı!

Eğer bu sistemde daha önce adres oluşturduysanız 20.000 dolar kazanmış olabiliriniz.
23:15
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kısa süre önce bu airdrop için dolandırıcıların çeşitli yöntemlere başvurduğunu açıklamıştık. Geçtiğimiz ay cüzdanlardan alınan anlık alık görüntüye göre dağıtılan airdrop birçok yatırımcıya 20.000 doların üzerinde kazanç getirdi.

Ethereum Name Service (ENS) Token

Ethereum‘daki en popüler uygulamalardan biri, geniş ilgi gören airdrop’undan sonra fiyatta ciddi artış yaşadı. Ethereum cüzdan adreslerinin internet sitesine dönüştüren girişim ENS adres sahiplerine DAO tokenlerini dağıttı. Airdrop hakkı kazanan birçok yatırımcı 20.000 doların üzerinde kazanç elde etti. ENS token gün içinde 57,4 dolara kadar yükseldi. Eğer daha önce Ethereum Name Service hizmetlerini kullanarak kendinize bir alan adı aldıysanız hakkediş listesinde olabilirsiniz. Yani 2022 Mayıs ayına kadar Ethereum (ETH) cüzdanınızla payınıza düşen tokenı almanız mümkündür. Toplam arzın %25’i “.eth” uzantılı cüzdan adresi alanlara ayrıldı.

İşlem hacmi yeni bir tokene göre inanılmaz derecede arttı. Yazı hazırlandığı sırada günlük hacim 500 milyon doları geçmişti. Henüz net piyasa değeri CMC ekranlarına yansımamış olsa da kısa sürede ENS tokenin ilk 100 içinde yerini alması bekleniyor.

Hızla Gate.io, ByBit, UniSwap, OKEx ve Hotbit gibi platformlarda listelenen token inanılmaz derecede yoğun ilgi görüyor. Kripto tarihinin en başarılı airdroplarından biri olan ENS token 22,92 dolardan 57,4 dolara kadar yükseldi.

Ethereum Name Service (ENS) Token Fiyat Hedefi

Yatırımcılar ve analistler ENS token için fiyat hedefi yarışına girdiler. Ancak en iddialı görüş GoDaddy piyasa değerini hedefliyor. Buna göre ENS token piyasa değeri 11,9 milyar dolar olan GoDaddy şirketini geride bırakacak. Tokenin 11,9 milyar dolar piyasa değerine ulaşabilmesi için 119 dolara yükselmesi gerekiyor. Yani %300 fiyat beklentisi daha şimdiden kabul gördü.

Uzun ve ezberlenmesi güç cüzdan adresleri yerine isminiz veya takmaadınız.eth şeklinde kendi adresinizi oluşturabiliyorsunuz. Bu elbette işinizi kolaylaştırıyor, ENS token ise bu projenin DAO’su yani yönetişim tokeni olarak çalışacak.  Şimdiye kadar 411.000 cüzdan adresi oluşturuldu.

Sisteme girdiğinizde yukarıdaki şekilde kendi alan adınızı aratıp müsait olup olmadığını kontrol edin.

Sonrasında ikinci ekran gelecek (cüzdanı sorgulama öncesinde bağlamanız gerekir) Yukarıdaki görseldeki gibi kaç yıl bu alan adına sahip olmak istediğinizi seçin, dilerseniz 120 yıllık bile alabilirsiniz. Çıkan ücreti ödediğinizde artık bir alan adınız var demektir, niche alan adlarının şimdiden dolduğunu söylemekte fayda var. Eğer bu alan adını daha önce almış olsaydınız airdrop hakkedişiniz olacaktı. Elbette bunun ücretsiz olmadığını bilmeniz gerekiyor, 120 için 922 dolar ödemeniz gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar