reklamı kapat

Reddit CEO’su: Bitcoin Artık Kalıcı

Reddit kurucu ortağı Ohanian, Bitcoin'in hayatlarımızın bir parçası olduğunu düşünüyor.
11:08
24 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mart ayının ortalarında 3.700 dolar seviyelerine kadar düştüğünde birçok kişi bunun dibe doğru ilerlemekte olduğunu öne sürmüştü. Bütün finans piyasalarının altüst olduğu ve küresel seviyede tasfiyelerin yaşandığı Mart ayında darbe alan Bitcoin, rakiplerine göre çok daha hızlı toparlandı ve Nisan ayında yeniden 10.000 doları gördü.

Analistlerin birçoğu Bitcoin’in 2018 yılının bile altına yani 1.000 dolar seviyelerine ineceğini düşünse de beklenen olmadı ve tam tersi kurumsal yatırımcıların ilgisi çekildi. Paul Tudor Jones gibi önemli isimlerin Bitcoin yatırımı yaptıklarını belirtmeleri, aslında BTC için devrim noktası oldu.

Bitcoin Gereken Desteği Arkasına Aldı

Reddit‘in kurucu ortağı ve Initialized Capital’in yönetici ortağı Alexis Ohanian da bu dönüm noktasının BTC için çok farklı şeyleri mümkün kılabileceğini düşünüyor. Ohanian, endüstrideki gelişmelerin yeni bir kripto para baharına yol açtığını ve artık her şeyin yolunda ilerlediğini vurguladı.

Ohanian artık fiyatı takip etmediğini ve birçok gelişmeyi tahmin edemediğini, ancak bunun yanı sıra kurumsal yatırımcıların desteği sayesinde artık Bitcoin’in kalıcı olduğunu düşünüyor. Kripto para baharına girildiğini belirten Reddit’in kurucu ortağı, aslında teknik olarak Bitcoin için de yükseliş sinyali vermiş oldu.

Kripto para baharı gerçekten de önümüzdeki aylarda başlarsa, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesini kırması beklenecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.