ReddCoin Nedir?

Özet

  • ReddCoin sosyal medyada bahşiş yollamak adına kullanılmayı hedefleyen bir kripto paradır.
13:00
1 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ReddCoin sosyal medyada bahşiş yollamak adına kullanılmayı hedefleyen bir kripto paradır.

ReddCoin (RDD) Nedir?

2014 yılında piyasaya sürülen Reddcoin kullanıcılarına Twitter, Facebook, Snapchat ve Twitch gibi mecralarda istediği kişiye anında bahşiş vermesine olanak tanıyor. RDD gönderimlerinde işlem ücreti bulunmuyor. Reddcoin diğer sosyal medya sitelerinin kendi platformlarında kullanılması için oluşturduğu para birimlerinin aksine, bütün sosyal medya siteleriyle uyumlu çalışabiliyor ve hepsine tek bir çözüm sunmuş oluyor.

Bu yazının yazıldığı sıralarda dolaşımda 28 milyar RDD Coin bulunuyor. Basılabilecek RDD sayısına bir sınırlama getirilmedi. RDD’nin piyasa değeri yaklaşık 35 milyon dolar. Reddcoin çok küçük miktarda işlemlere odaklandığı için tek bir coin’in fiyatı oldukça düşük. RDD’nin 2014-2017 yılları arasında ilgi görmediğini söyleyebiliriz. 2017 Mayıs ayından itibaren yatırımcıların dikkatini çekti ve 2018 Ocak ayına gelindiğinde boğa sezonuyla beraber 0,03 dolara kadar ulaştı. RDD şu anda 0,0011 dolardan işlem görüyor.

ReddCoin Yorumlar

Reddcoin sistemi küçük miktardaki ödemelerin kolayca gönderilebilmesini sağlar. Kullanıcıların sosyal medyalar üzerinden sadece birkaç yere tıklaması yeterli olabiliyor. Reddcoin başlangıçta PoW protokolünü kullanıyordu. Bir süre sonra  PoW protokolü yerine PoS protokolüne geçti. Bu sayede kullanıcılar coin’lerini ağ üzerinde “stake” olarak tutabiliyor ve sahip oldukları coin oranında coin kazanıyorlar. Ayrıca Reddcoin PoSV adı verilen kendisine özgü bir PoS sistemi kullanıyor. PoSV’de coin sayısı arttıkça coin basım hızı azalıyor, böylece enflasyonun önüne geçileceği şeklinde yorumlar yapılıyor. RDD coin’lerini herkes basabiliyor, diğer kripto paralar gibi yüksek güçteki işlemcilere ya da ASIC’lere ihtiyaç duyulmuyor. Herkesin evinde bulunan basit bilgisayar işlemcileriyle RDD Coin elde edilebiliyor.

ReddCoin Nasıl Satın Alınır?

ReddCoin, borsalarda kullanılan kısa ismiyle RDD Coin’e uzun zamandır faaliyetlerine devam eden kripto para borsası Bittrex üzerinden erişebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI