reklamı kapat

Reddcoin (RDD) Nedir? Nereden Alınır?

Reddcoin kullanıcılarına sosyal medya üzerinden bahşiş gönderme ve ufak miktarlardaki para gönderimlerini sağlama kolaylığı sunuyor.
13:00
1 Aralık 2019

Reddcoin sosyal medyada bahşiş yollamak adına kullanılmayı hedefleyen bir kripto para.

RDD Coin Nedir?

Bu yazının yazıldığı sıralarda dolaşımda 28 milyar RDD bulunuyor. Basılabilecek RDD sayısına bir sınırlama getirilmedi. RDD’nin piyasa değeri yaklaşık 19 milyon dolar. Reddcoin çok küçük miktarda işlemlere odaklandığı için tek bir coin’in fiyatı oldukça düşük. RDD’nin 2014-2017 yılları arasında ilgi görmediğini söyleyebiliriz. 2017 Mayıs ayından itibaren yatırımcıların dikkatini çekti ve 2018 Ocak ayına gelindiğinde boğa sezonuyla beraber 0,03 dolara kadar ulaştı. RDD şu anda 0,00068 dolardan işlem görüyor.

Reddcoin Nasıl Çalışır?

2014 yılında piyasaya sürülen Reddcoin kullanıcılarına Twitter, Facebook, Snapchat ve Twitch gibi mecralarda istediği kişiye anında bahşiş vermesine olanak tanıyor. RDD gönderimlerinde işlem ücreti bulunmuyor.

Reddcoin diğer sosyal medya sitelerinin kendi platformlarında kullanılması için oluşturduğu para birimlerinin aksine, bütün sosyal medya siteleriyle uyumlu çalışabiliyor ve hepsine tek bir çözüm sunmuş oluyor.

Reddcoin sistemi küçük miktardaki ödemelerin kolayca gönderilebilmesini sağlar. Kullanıcıların sosyal medyalar üzerinden sadece birkaç yere tıklaması yeterli olabiliyor. Reddcoin başlangıçta PoW protokolünü kullanıyordu. Bir süre sonra  PoW protokolü yerine PoS protokolüne geçti. Bu sayede kullanıcılar coin’lerini ağ üzerinde “stake” olarak tutabiliyor ve sahip oldukları coin oranında coin kazanıyorlar.

Ayrıca Reddcoin PoSV adı verilen kendisine özgü bir PoS sistemi kullanıyor. PoSV’de coin sayısı arttıkça coin basım hızı azalıyor, böylece enflasyonun önüne geçilmesi planlanıyor. RDD coin’lerini herkes basabiliyor, diğer kripto paralar gibi yüksek güçteki işlemcilere ya da ASIC’lere ihtiyaç duyulmuyor.  Herkesin evinde bulunan basit bilgisayar işlemcileriyle RDD elde edilebiliyor.

RDD Coin Nereden Alınır?

Yobit borsasından RDD alıp al sat yapmaya başlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun