QuadrigaCX’e Mahkemeden İyi Haber

‘Kayıp Milyon’ davasında Kanada Yüksek Mahkemesi’nden QuadrigaCX borsasına iyi haber geldi.
21:00
6 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kanada Yüksek Mahkemesi’nden bir hakim, yatırımcılara ait 140 milyon doları bulması için QuadrigaCX’e 15 günlük ek süre tanıdı.

İçerik Rehberi

Ernst & Young

Nova Scotia bölgesindeki mahkemenin hakimi Michael Wood, borsanın 30 günlük fon tazmin süresini 45 güne çıkardı. Utoday’in haberine göre platformun kreditörleri bu süre içinde borsaya dava açamayacak.

Dün görülen davada QuadrigaCX avukatları, yatırımcı paralarını arayan ekibin ilerleme kaydettiğini belirtti. Avukatlara göre ekip kayıp verileri ve varlıkları elde etmek üzere, yalnızca daha fazla süreye veya ‘nefes alacak boşluğa’ ihtiyaç duyuyor.

Öte yandan Wood, Ernst & Young şirketinin bir CRO’yu (Baş Yeniden Yapılandırma Uzmanı) göreve getirmesine onay verdi. Atanacak CRO işlem platformundan ve platformla bağlantılı tüm şirketlerden sorumlu olacak. Bu sırada EY kayıp fonları yerine koymak için çalışmaya devam edecek.

CRO Ataması

CRO ataması, CoinTürk okurlarına aktardığımız üzere Jennifer Robertson’ın talebi üzerine yapılacak. Konuyla ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz. Eşi Gerald Cotten vefat edince borsadaki bütün sorumluluk Robertson’ın omuzlarına binmişti. Robertson konuyla ilgili sosyal medyada çok fazla negatif yorum aldığı gerekçesiyle böyle bir talepte bulunmuştu. Seçilen CRO ise Grant Thornton’dan Peter Wedlake oldu.

Michael Wood CRO’nun aslında kağıt üzerinde bir göreve sahip olacağına işaret etti. Yani CRO yeniden yapılanmadan çok yatırımcıların ilgisini korumak için çalışacak.

Son olarak Ernst & Young’ın aradığı fonlardan 100 milyon dolar değerinde ETH’e geçtiğimiz günlerde ulaşıldığı haberleri yayılmıştı. Daha sonra borsanın soğuk depoları kontrol edildi ve hiçbir fona ulaşılamadı. Merhum CEO’nun 650.000 ETH’i güvenlik gerekçeleriyle Kraken, Bitfinex ve Poloniex gibi büyük borsalara gönderdiği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar