X


PSG’nin Ardından Bir Futbol Kulübü Daha 20 Milyon Dolarlık ICO Düzenleyecek

Spor dünyasının kripto para sektörüne ilgisi çığ gibi büyüyor.
09:00
16 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Spor dünyasının Blockchain teknolojisine ve kripto paralara ilgisi her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en yüksek bütçeli futbol takımlarından Paris Saint-Germain kendi ICO’sunu başlatmak üzere Blockchain platformu socios.com ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Brezilya Seri B takımlarından Avai FC çarşamba günü yaptığı açıklamada SportyCo ve futbol yatırım platformu Blackbridge Sports ile kendi ICO’sunu düzenlemek amacıyla ortaklık kurduğunu açıkladı. Avai FC düzenleyeceği ICO ile birlikte dünya çapındaki yatırımcılardan 20 milyon dolarlık fon toplamayı hedefliyor.

Yerel medya organlarına göre Avai FC adlı token’ın Ekim ayıda satışa sunulması bekleniyor. Böylece sporseverler de kripto para ekosistemine dahil olabilir. Avai FC’nin spor dünyasıyla yeni nesil finansal teknolojiler arasında bir köprü kurması bekleniyor.

Avaí FC başkanı Francisco José Battistotti başlatmayı hedefledikleri ICO’nun kulübü ve kulübün taraftar kitlesini geliştirmelerine yardımcı olacağını vurguladı. Battistotti, Avai FC’nin bu vizyonla Brezilya birinci liginin daimi üyesi olacağını ve Libertadores kupasını kazanacağını kaydetti:

SportyCO ortaklığında ICO başlatan ilk futbol kulübü olmaktan ötürü oldukça heyecanlıyız. Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki futbol kulüplerine faaliyetlerine finansman sağlama konusunda örnek olacağız.

Kısa bir süre içerisinde başlatılması beklenen ICO sürecinde her bir Avai FC token 1 dolardan satılacak. Token gelecekte çeşitli kripto para borsalarında listelenecek ve taraftarlar arasında alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi kolaylaştırılacak. Eğer ICO süresince 8 milyon dolar toplanamazsa fonlar yatırımcılara geri iade edilecek. Eğer ICO 20 milyon dolardan daha az fon toplarsa bu sefer de geriye kalan tokenler satışa sunulmayacak. SportyCo’nun kurucu ortağı Marko Filej şunları kaydetti:

Bu ICO ile futbolda veya genel olarak spor dünyasında yeni bir sayfa açıyoruz.

Avai FC token’ın lansmanı Brezilya’daki Ressacada stadyumunda gerçekleştirildi. Lansmana kulüp başkanı Francisco José Battistotti, kulüp yönetim kurulu üyeleri ve bazı dernek temsilcileri katıldı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar