X


Popüler Menkul Kıymet Avukatı: Ripple İflas Edebilir, XRP Tarihten Silinebilir!

Arca’nın kurucu ortağı XRP için felaket tablosu çizdi.
15:14
25 Ocak 2021

New York merkezli kripto para birimi varlık yönetimi firması Arca’nın kurucu ortağı Phil Liu, XRP’nin bu yılın sonuna kadar tarihin tozlu raflarında yerini alacağını düşünüyor. Wall Street Journal’ın bir haberine göre Liu, “Bu şeyin 2021 yılı sonuna kadar tarihin tozlu raflarında yerini bulacağını düşünüyorum.” sözlerini kullandı. Bu noktada Arca’nın XRP ile ilgili herhangi bir hizmet sunmadığını belirtmekte fayda var.

Ripple ve SEC

Aralık ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, tartışmalı kripto para biriminin arkasındaki blok zinciri firması Ripple’a dava açtı. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski patronu Chris Larsen’i de hedef alan ve dönüm noktası niteliğinde olan davada iki yöneticinin yasadışı XRP satışından gelir elde ettikleri iddia ediliyor.

Bu noktada bir menkul kıymetler avukatı olan Liu, çok konuşulan davada sunulan iddiaları ikna edici bulduğunu ifade ediyor. Ayrıca Liu XRP’nin, ürünlerini yetersiz olarak tanımlarken firmanın tek gelir akışının XRP olduğunu açıklıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Şubat 2020’de Garlinghouse, Financial Times’a yaptığı açıklamada XRP satışları olmadan Ripple’ın kar elde edemeyeceğini dile getirmiş ve “XRP satmadan karda olamazdık ya da nakit akışımız pozitif olmazdı.” ifadelerini kullanmıştı.

Ripple İflas Edebilir Mi?

Liu Aralık ayının sonlarında, şirketin SEC davasının merkezinde yer alan XRP satışlarına herhangi bir alternatifi olmadığı için Ripple’ın 2021 sonunda iflas edebileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Amerika’dan tanışıp, ABD vatandaşlarına XRP satışı yapmadan Ripple’ın kar elde edemeyeceğini düşünen Liu, Ripple’ın sıfırdan başlaması gerekebileceğini ve bu durumda da iflas bayrağını çekeceğini ifade etti.

XRP Fiyatı

XRP, davanın ardından deyim yerindeyse serbest düşüşe geçti ve 0,17 dolara kadar geriledi. XRP bunun öncesinde güzel bir fiyat hareketi içinde bulunuyordu ve fiyatını çok kısa sürede 0,30 dolardan 0,78 dolara kadar yükselmişti.

Ancak davanın ardından toparlanamayan XRP 0,30 dolar seviyesini aşmak için savaş veriyor. Analistlere göre XRP’nin 0,30 doları geride bırakması, bir yükseliş ivmesi kazanabilmesi için şart.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Halil kaşık
    5 ay önce

    Mahfettiniz bizi be kötü haber pompalaya pompalaya bi hal oldunuz eğer dediğiniz gibi olmazsa yüzsüz yüzsüz gezersiniz

    3