Popüler Kripto Para İntihar Planından Geri Adım Attı! Fiyatı Yükselişe Geçti!

En büyük 150 kripto para arasında ve Binance borsasında işlem görüyor. Adeta intihar planı açıklamışlardı. Şimdi geri adım attılar.
20:17
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde ilk 150 kripto para arasında olan ve Binance borsasında da işlem gören bir altcoin adeta intihar planı açıklamıştı. Topluluk tarafından aşırı tepkiyle karşılanan teklif şimdilik geri çekilmiş gibi görünüyor. Yatırımcıları rahatlatan açıklamaların ardından altcoin fiyatı yeniden yükselişe geçti.

Harmony (ONE) Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Harmony (ONE) ekibi adeta altcoinin sonunu getirebilecek son derece tepki çeken bir teklif sunmuştu. Buna göre altcoinin arzı %46’ya kadar artırılacaktı. Fiyatın ciddi anlamda düşmesi anlamına gelecek olan bu adımı son dakika bilgisi olarak paylaşmıştık. Teklifle birlikte düşüşe geçen ONE fiyatı nihayet toparlanıyor.

Topluluğun kararlı duruşu sebebiyle geri adım atmak zorunda kalan Harmony’nin kurucusu Stephen Tse yatırımcıları rahatlatan açıklamayı yaptı. ONE coin yazı hazırlandığı sırada %13 artışla 0,02244 dolardan alıcı buluyor. İşlem hacmi %22 arttı ve felaket senaryosuna hazırlık olarak projeyi terk eden yatırımcılar geri dönüyor.

Harmony (ONE) Duyurusu

Projenin kurucusu Stephen Tse‘nin, 100 milyon dolarlık saldırıdan etkilenenlerin zararını tazmin için teklif edilen öneriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tse yanıtında öncelikle Harmony topluluğuna yorumları ve önerileri için teşekkür etti. Tüm mesajları okuduğunu ve ileriye dönük bir yol tartışmak için Harmony ekibiyle bir araya geldiğini de sözlerine ekledi. Harmony ekibinin, topluluğun önerileri doğrultusunda ek öneriler geliştirmek için çalışmalarına devam ettiğini de söyledi.

“Endişeleriniz anlaşıldı ve çalışmalara geri dönüyoruz. Önerilerini ve geri bildirimleriniz için teşekkür ederim. Bu doğrultuda ek teklifler ve fırsatlar üzerinde çalışıyoruz”.

Buna ek olarak, Harmony topluluğunun ekibi daha iyi bir çözüm üzerinde çalışırken sabırlı olmasını istedi.

“Buradaki herkesin incelemesi için yeni bilgilerle geri döneceğiz. Bir kez daha teşşekkür ederim. Mevcut teklifle ilgili hayal kırıklığınızı içtenlikle hissediyorum. Sonraki adımlarımız, topluluğun tartışması için daha fazla seçenek ve netlik getirmesini umuyoruz.”

Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus tarafından gerçekleştirilen 100 milyon dolarlık istismarda para kaybeden yatırımcılar bir süredir zararlarının karşılanmasını bekliyor. Harmony ekibi ise hazineye ait tokenleri kullanmak yerine 4,97 milyar ile 2,48 milyar arasında ONE Coin basarak bunu mağdurlara dağıtmayı teklif etmişti. Mevcut dolaşım arzına göre 4,97 milyar altcoin basımı %46’lık enflasyona işaret ediyordu. Yatırımcılar ONE Coin fiyatının 0,01 dolara düşeceği endişesiyle teklifin ardından varlıklarını satmaya başladı ve fiyat bu süreçte düştü.

Harmony topluluğu bu teklife şiddetle karşı çıktığı için şimdilik intihar anlamına gelen bu öneri rafa kaldırıldı ve ONE Coin fiyatı yükseliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar