Popüler Kripto Para Borsasında Skandal! Borsaya Toplu Dava Açıldı

Popüler kripto para borsasına alım satım işlemlerinden gizli ücretler alındığı iddiasıyla dava açıldı.
10:21
30 Aralık 2021
Popüler Kripto Para Borsasında Skandal! Borsaya Toplu Dava Açıldı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektöründe bugün itibarıyla bir skandal yaşandı. Kamuya açık kripto para borsası Voyager Digital, 24 Aralık’ta Miami federal mahkemesinde açılan bir davaya göre, alım satım işlemlerinden gizli ücretler alındığı iddiasıyla karşı karşıya kaldı.

Voyager Digital’e Toplu Dava Açıldı

Kamuya açık kripto para borsası Voyager Digital’e geçtiğimiz günlerde toplu bir dava açıldı. Açılan bu dava, komisyonsuz olduğu iddialarına rağmen kripto borsasını gizli komisyonlar almakla suçluyor.

Florida’da ikamet eden Mark Cassidy tarafından açılan dava, Voyager’ın kullanıcılar için komisyonsuz bir platform olduğunu iddia etse de, spread’i korumak da dahil olmak üzere tüm işlemlerinde gizli komisyon almak için çeşitli yöntemler kullandığını iddia ediyor.

Ayrıca Cassidy, “Voyager Davalılarının haksız ve aldatıcı pazarlama ve satış uygulamalarına son vermek için tebligat ve ihtiyati tedbir” ile birlikte kendilerine tazminat ödenmesini istediğini belirtti.

Bu uygulamalar, Voyager’ın rakiplerinin açıklanan komisyonlarından topladıklarından daha fazla gizli komisyon oluşturuyor. Davanın uzmanlarından biri konuya yönelik yaptığı açıklamalarda Voyager’ın müşterilerine verilen zararın 1 milyar doları aşabileceğini belirtti.

Voyager’dan Açıklama Gecikmedi

Voyager’ın baş iletişim sorumlusu Michael Legg, ortaya atılan bu iddialara yanıt olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Bu eylem kesinlikle sahtedir ve hiçbir değeri yoktur. Bu konuyu uygun yasal kanallar aracılığıyla ele almayı dört gözle bekliyoruz.”

Borsa tarafından şu ana kadar henüz başka bir açıklama yapılmazken popüler kripto para borsasının kullanıcıları ortaya atılan bu iddiaların bir an önce netleşmesini istiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar