Popüler İki Altcoinde Bu Seviyelere Dikkat: BNB, XRP

Kripto para piyasalarında volatilite devam ederken bu iki altcoine dikkat! İşte popüler iki altcoinin dikkat edilmesi gereken kritik seviyeleri!
01:00
24 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında yaşanan hareketlilik devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süredir devam eden düşüş ivmesini bu haftanın başlarında yukarı yönlü kırmayı başardı. Bitcoin’in geçirdiği hareketli günlerde altcoinler hangi durumda?

Binance Coin (BNB)

Önde gelen kripto para borsası Binance’ın tokenı BNB’de yaşanan fiyat düzeltmesi, 21 Temmuz tarihinde 20 günlük EMA olan 247 dolar seviyesinden destek alması, yaşanan düşüşte boğaların BNB token biriktiğini gösteriyor. Alıcılar BNB’nin fiyatını düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya ve yukarı yönlü hareketine devam ettirmeye çalışacak.

Hareketli ortalamalardaki yükseliş geçişi ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), token fiyatlamasında boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, BNB/USDT paritesi 300 dolara ve ardından 325 dolara yükselebilir.

Aksi bir durum yaşanması halinde fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayıların bu seviyeyi canlı bir şekilde savunduklarını gösterir. Ayrıca boğalar bu seviyede hareketine devam ederse bir kırılma olasılığı artar. Kripto para birimindeki bu yükseliş görünümü, fiyatının 50 günlük SMA seviyesi olan 243 doların altına bir kırılmayla reddedilebilir.

Ripple (XRP)

Ripple’ın (XRP) 21 Temmuz tarihindeki grafiği ele alındığında, kripto para biriminin fiyatı hareketli ortalamaya düştüğünde boğaların alım yaptığını gösteriyor. Popüler kripto para biriminde yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Ayrıca boğalar, kripto para biriminin fiyatını 0,39 dolar seviyesinden direncin üzerine çıkarmaya çalışacaktır.

Boğalar bu hareketinde başarılı olurlarsa XRP/USDT paritesi, rallisini 0,45 dolar seviyesinden genel dirence kadar uzatabilir. Ayrıca hareketli ortalamanın altında gelebilecek bir kırılma, yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Parite birkaç gün içerisinde 0.30 ile 0.39 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide edebilir.

Yazı kaleme alındığında kripto para piyasalarının amiral gemisi Bitcoin 22.160 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar