X


Poloniex’te Bakım Sebebiyle Cüzdanlar Donduruluyor

Poloniex yaptığı açıklamalarda bakım sebebiyle farklı cüzdanları dondurduğunu ve sonrasında hizmete açıldığını ifade ediyor. 
14:03
29 Mayıs 2021

Kaliforniya merkezli Poloniex borsası, bakım için bazı kripto cüzdanlarını devre dışı bıraktığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre XRP, TRX ve TRC-20, ETH ve ERC-20 adresleri bir süre kapalı kalacak.

Cüzdanlarda Bakım Süreci

Kripto para borsası Poloniex’in bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre XRP, TRX ve TRC-20, ETH ve ERC-20 adresleri bir süre devre dışı bırakıldı. Bu sebeple para yatırma ve çekme işlemleri de bir sonraki duyuruya kadar devre dışı kalmış oldu.

Her adres için farklı paylaşımlar yapan Poloniex açıklamalarında, “XRP cüzdanımız bakım için devre dışı bırakıldı. Cüzdan yeniden etkinleştirildiğinde bu konuyu güncelleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Her ne kadar cüzdanların bakım için devre dışı bırakıldığı ifade edilse de Poloniex’in geçtiğimiz haftalarda farklı cüzdanlar için de benzer bir adım atmış olması kullanıcılar arasında çeşitli endişelere sebep olmuş gibi görünüyor.

Bakım İçin İşlemleri Durması

Bu haftanın başlarında, borsa aynı nedenle Bitcoin Cash (BCH) ve Polkadot (DOT) cüzdanlarını geçici olarak kapattı. 24 Mayıs Pazartesi günü, XRP cüzdanı da geçici olarak devre dışı bırakıldı. Dolayısıyla XRP cüzdanları son yedi gün içinde ikinci kez bakıma girmiş oldu.

Bununla birlikte Poloniex’in 18 Mayıs’ta TRX ve TRC-10/20 cüzdanlarının da bakım için devre dışı bırakıldığını ifade etmiş ve 19 Mayıs’ta cüzdanların yeniden kullanıma açıldığı ifade edilmişti.

Bu noktada Poloniex neden bu kadar sık bakıma gittiği noktasında herhangi bir açıklama yapmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar