X

Polkadot (DOT), Binance Sayesinde Tüm Zamanların Rekorunu

Polkadot yükselmeye devam ediyor.
17:22
30 Aralık 2020

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz hafta Polkadot yatırımcıları için önemli bir açıklama yaptı. Binance, Polkadot tabanlı kripto para projelerini destekleyeceğini ve ekosistemin gelişmesi için 10 milyon dolarlık fon ayırdığını belirtti.

Polkadot, Binance İle Yükselişe Geçti

Binance açıklamasında Polkadot tabanlı bazı kripto para projelerinin topluluk oylaması ile listeleneceği belirtildi. Binance bu duyurudan sonra Reef (REEF) projesini listeleyerek sözünü tuttu ve ilk adımı attı. Polkadot fiyatı da bütün bu gelişmelerden sonra ciddi bir yükselişe geçti. DOT/USD işlem çifti sadece 1 hafta içerisinde %45 artış yakalayarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla DOT fiyatı 7,25 dolardan işlem görüyor.

Binance’in birçok platformunda Ethereum yerine Polkadot’u ortaya koyması ise bu gelişmelerin devamının gelebileceğini düşündürüyor. Binance’in Çinli kullanıcılara yönelik arayüzünde kısa süre önce ana sayfadaki Ethereum yerine Polkadot’u koyulduğu görüldü. Aslında Binance’in kendi blockchain ağı olan Binance Smart Chain’in Ethereum ağı ile rekabet içerisinde olması da Binance’in bu hamlesini mantıklı kılabiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Kurucu Ortağının Projesi

Polkadot projesinin geliştirilmesi neredeyse yıllar alsa da 2020 yılında tam anlamıyla piyasaya sürüldü. Ethereum kurucu ortaklarından Gavin Wood’un projesi olan Polkadot, 2020 yılında piyasaya giriş yapar yapmaz Binance ile önde gelen diğer kripto para borsaları tarafından listelendi.

Substrate isimli bir blockchain ağına ve ekosisteme sahip olan Polkadot, birçok yeni kripto para projesinin geliştirilmesine ev sahipliği yapıyor.Polkadot projesinin “test ağı” olarak da bilinen Kusama, son 1 haftada %60 artış elde ederek rekoruna rekor kattı. Bu da şu an Polkadot ekosistemine yönelik inanılmaz bir talep olduğunu ortaya koyuyor.

Kusama 1 Yılda %5.000 Arttı

Kusama’nın 1 yıllık sürede %5.000’den fazla yükseliş elde etmesi ise Polkadot için benzer şeyler yaşanabileceğini düşündürüyor. Binance’in verdiği 10 milyon dolarlık müjde küçük bir fonlamadan ibaret olsa da bunun özellikle Asya’daki yatırımcılar için önemli bir reklam olduğu görülüyor.

Polkadot fiyatı özellikle XRP fiyatının yaşadığı düşüş nedeniyle ciddi bir artış elde edebilir. Altcoin yatırımcıları için XRP’nin çakılması bir devrin bitmesi olarak görülüyor ve buradan çıkacak paranın bir yere akması gerekiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 28.000 dolar üzerine çıkması, yatırımcıların risk almak yerine henüz çok fiyatlanmamış projelere yönelmelerini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar