X

XRP(Ripple) Günün Haberleri: 30 Aralık 2020’de XRP İçin Neler Oldu?

XRP fiyatı yükseliyor!
18:51
30 Aralık 2020
xrp fiyatı

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor ve kripto para yatırımcılarının önemli bir kısmı bu çalkantılı dönemde neler yapacağını bilmiyor. XRP/USD işlem çiftinin dün akşam saatlerinde 0,17 dolara gerilemesi, devamında gelen Ripple haberi ve yeniden yükseliş, yatırımcıları büyük bir bilinmeze sürükledi. Peki bugün tam olarak neler yaşandı ve XRP fiyatının yaşadığı dalgalanmaların sebepleri neler?

XRP 30 Aralık 2020 Tarihinde Neler Yaşadı?

Aslında bugün XRP için birçok önemli gelişme yaşandı. Bunların ilki gece yarısı gelen Bittrex haberi oldu. Bittrex kripto para borsası ABD’li kullanıcılar için XRP alım satım işlemlerini durdurduğunu ve dava sonucunu bekleyeceğini belirtti. XRP fiyatı tahmin edileceği gibi bu haberin devamında çakıldı ve yeniden 0,20  dolar desteğini test etmeye başladı.

xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bittrex kripto para borsasının devamında ise Indodax benzer açıklama yaparak XRP’yi delist ettiğini belirtti. Aynı günde XRP için iki kripto para platformundan askıya alma duyurusu gelmesi ise fiyatı tahmin edileceği kadar kötü etkilemedi ve XRP 0,20 dolardan döndü.

Büyük Ripple Davası Belli

Yine bugün içerisinde XRP yatırımcılarının merakla beklediği dava tarihi açıklandı. Büyük Ripple davası 22 Şubat tarihinde Yargıç Analisa Torres tarafından başlatılacak ve gözler 2 aydan kısa süre kalan duruşmaya yöneltildi. Davanın nasıl sonuçlanacağı şu an için bilinmiyor olsa da ilk duruşmada buna yönelik önemli ipuçları elde edilmesi mümkün.

Ripple’ın devam eden başka bir davası da bulunuyor. Ancak diğer davanın bireysel bir yatırımcı tarafından açılması, şu an açılan SEC davasına göre daha önemsiz gözükmesine neden olmakta.

XRP Fiyatı Yükseliyor

XRP/USD işlem çifti bütün bu haberlerin devamında ve günün sonunda ise 0,23 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %30 artış yakaladı. XRP fiyatının yeniden 0,30 dolara doğru ivme kazanması, yatırımcıların büyük bir kısmını memnun etmiş gibi gözüküyor.

Fiyatın harekete geçmesinden hemen önce ise Coinbase borsasında yüklü işlemler yapıldığı gözden kaçmamıştı. Coinbase borsasında milyonlarca XRP’lik transferler yine bugün içerisinde gerçekleştirildi ve XRP için aynı son 1 haftadaki gibi oldukça aktif bir gün oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar