X

İki Yeni Borsa XRP’yi Delist Etti: Sırada Binance’in XRP Duyurusu mu Var?

Binance XRP'yi delist edecek sıradaki borsa olabilir.
11:01
30 Aralık 2020

Ripple’a açılan menkul kıymet davasından sonra XRP fiyatının yaşadığı düşüş hiç bitmeyecekmiş gibi devam ediyor. XRP/USD işlem çifti dün Ripple’dan gelen açıklama ve umut tazelenmesi ile yeniden 0,24 dolara kadar yükselse de bugün üst üste gelen delist haberleri ile yine çakıldı.

Bittrex ve Indodax Delist Etti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bittrex’in gece vakti yaptığı delist duyurusundan sonra Endonezya’nın en büyük kripto para borsalarından Indodax de XRP için kötü haber verdi. Indodax küresel çapta çok duyulmasa da Endonezya’nın ve bu sebeple Asyalı yatırımcıların kullandıkları en popüler borsalardan birisi konumunda.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP yatırımcıları üst üste gelen ve Coinbase’in de verdiği delist haberleri sonrası endişe etmeye başladı ve herkes bir başka devin kötü haber verebileceğini düşünüyor. Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance henüz XRP hakkında bir açıklama yapmasa da kulislerde bununla ilgili ifadeler dolaşıyor.

Binance veya Binance U.S Delist Haberi Gelecek mi?

Binance kripto para borsasının ABD içerisinde Binance U.S. adıyla farklı bir kripto para platformu bulunuyor. Binance U.S.’in regülatörlerle ters düşmemek için XRP’yi delist edeceğine kesin gözüyle bakılırken Binance konusunda bu durum belirsizliğini koruyor. Binance’in delist kararı vermesi XRP için gelebilecek en kötü haberlerden birisi olabilir.

Binance’in ticari hacmine bakıldığında ise XRP’nin önemli bir yere sahip olduğu görülüyor. Yani Binance U.S. cephesinden gelecek delist haberine kesin gözüyle bakılırken Binance’in ticari hacim nedeniyle asıl platformunda XRP’yi delist etmesi pek muhtemel değil. Dev kripto para borsası belki Coinbase’in yolundan giderek sadece ABD’li kullanıcılar için XRP alım satımlarını durdurabilir.

XRP Düşüşe Devam Ediyor

XRP son 7 günlük sürede %55’den fazla değer kaybetti ve Ripple cephesinden gelen olumlu açıklama öncesinde 0,17 dolara kadar düştü. XRP/USD işlem çiftinin yeniden 0,20 dolara gerilemesi, önümüzdeki günlerde 0,17 dolar desteğinin tekrar test edilebileceğini gösteriyor.

Eğer XRP fiyatı 0,17 dolar desteğinin altına düşer ve bu noktada Binance’in delist haberi gelirse, 0,10 dolar altı bile görülebilir ve XRP yatırımcıları artık pes edebilir. SEC’nin açtığı davanın bir kripto paranın fiyatını böylesine sert düşürmesi ise yatırımcıların bu sektörde ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • rudi
    11 ay önce

    i think indodax is from indonesia

    8