X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 30/12/2020

Ethereum fiyatı için kritik dirençler belli oldu.
19:50
30 Aralık 2020

Ethereum (ETH) fiyatı bu hafta içerisinde %15,5 artış elde ederek 674 dolar direncini kırdı Buranın .786 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelmesi tahmin edilebileceği gibi ciddi bir yükselişi tetikledi ve fiyat 735 dolara kadar yükseldi. Birçok analist 735 dolar hedefini günler öncesinde belirtiyordu ve bunun en büyük sebebi Fibonacci geri çekilme seviyesinin son çizgisine denk geliyor olması.

Ethereum Yorumları

733 dolarda yani 1.414 Fibonacci geri çekilme noktasında takılan toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, bunun üzerine çıkılması ile beraber 750 dolara kadar yükselip söz konusu seviyede konsolidasyon yaşayabilir. Ancak bunun devamında çok “çılgın” bir hareket görebiliriz. Çılgın hareket 670 dolara sert bir düşüş veya 820 dolara yükseliş olabilir.

Tam olarak bu sebepten ötürü ETH yatırımcılarının şu an için 733 dolar seviyesinin üzerinde kesin bir mum kapanışı beklemeleri gerekiyor. 750 doların üzerine çıkış sinyalinin gelmesi ile beraber ise yatırımcılar hedeflerini 820 dolar olarak güncelleyebilirler.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ethereum

ETH/USD Teknik Analizi

Bunun devamındaki direnç noktalarına bakıldığında Ethereum fiyatının oldukça yoğun bir grafik ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. ETH fiyatı ilk olarak 750 dolara. yani .886 Fibonacci geri çekilme seviyesine, bunun devamında 762 dolara, sonra 790 dolara ve en son 800 ile 816 dolara kadar birden çok direnç ile karşı karşıya. 816 doların kırılması ve 820 dolar teyitinin gelmesi ise fiyatı 855 dolara kadar çıkartabilir.

Olası bir geri çekilme ve düşüş durumunda ise 720 doların ilk destek olacağı görülüyor. 720 dolardaki Fibo seviyesinin kırılması durumunda önce 700 dolar, devamında 675 dolar ve son olarak .382 Fibo noktasına denk gelen 645 dolar ciddi bir mücadele ortaya koyabilir.

Ethereum Fiyat

RSI an itibarıyla aşırı alım seviyesine yaklaşıyor ve buralardan hafif bir sarkma görmek mümkün. Hem RSI hem de Stotastik RSI’nin düşüş sinyali vermesi ile ayı piyasası odaklı uyumsuzluk yaşaması, fiyatı 600 doların da altına gönderebilir. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla tam olarak 731 dolardan işlem görüyor ve destek ile dirençlerin çalıştığı söylenebilir.

ETH fiyatının 720 dolara düşmesi yeniden satış baskısını arttırma potansiyeline sahip olsa da alıcıların şu an baskın durumda olduğu söylenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar