X

ASR, ATM ve PSG Coin Yorum: Fiyat Neden Sert Çakıldı?

21:44
30 Aralık 2020

Kripto para piyasasını son günlerde kasıp kavuran taraftar tokenleri, şimdilerde ise yaşadıkları sert düşüş ile dillerden düşmüyor. Chiliz ortaklığı ile önde gelen birçok futbol kulübünün kendi kripto para birimleri piyasaya sürüldü. Bunlardan bazılarının Binance listelenmesi ile ciddi yükselişler elde etmesi ise kaçınılmaz son olan sert düşüşü beraberinde getirdi.

Chiliz Adını Duyurdu

Aslında bütün bu gelişmeler Binance ve Chiliz borsaları arasında stratejik ortaklığın duyurulmasından sonra başladı. Chiliz ile birçok ödüllü kampanyaya adım atan Binance, daha sonra önde gelen birkaç taraftar tokenını listeledi. Binance tarafından yapılan 23 Aralık tarihli duyuruda, Atletico de Madrid ve AS Roma taraftar tokenlerinin listeleneceği belirtildi.

Bunun öncesinde ise JUV ve PSG tokenlerinin listelendiği biliniyor. Yani Binance taraftar tokenlerinin önemli bir kısmını listeleyerek bunların ortalama %100’e yakın yükseliş elde etmesini sağladı. Bu yükselişin devamında görülen sert çakılma ise klasik bir pump ve dump olarak ifade edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ASR, ATM ve JUV Neden Düştü?

Juventus Fan Token fiyatına bakıldığında bunun %100’e yakın artış elde ettikten sonra son 7 gün içerisinde %26 düştüğü görülüyor. Ancak JUV. hala son 30 gün içerisinde %95 kazanç sağlamış durumda. AS Roma Fan Token ise son 30 gün içerisinde %275 gibi inanılmaz bir kazanç getirirken 24 saat içerisinde %60 düşüş yaşadı. Yatırımcıların tepkisi ise Binance üzerinde listelenir listelenmez çakılan fiyat yüzünden artıyor.

Atletico Madrid Fan Token fiyatı son 24 saat içerisinde aynı ASR gibi %56 düşüş yaşadı. Bunun da Binance tarafından bugün listelenen kripto paralardan olduğu görülüyor. Binance tarafından kısa süre önce listelenen REEF de önce inanılmaz bir yükseliş elde ederken daha sonra değerinin büyük bir kısmını kaybetti.

 

Binance Listelenmesinde İle Dikkat Edilecek Husus

Taraftar tokenlerinin Binance listelenmesi haberi ile yükselmesi ancak listelenmeden sonra düşmesi, beklenen bir olay. Birçok yeni kripto para yatırımcısı ise Binance’in listeleme duyurusu yaptığı anlarda alım yapmayı kaçırıp, Binance’in listeleme gününde alım yaparak böyle bir hataya düşüyor. Hiçbir kripto para projesinin sonsuza kadar yükselmeyeceği ve arada bunun gibi sert yükselişlerin benzer sert düşüşler getireceği unutulmamalı.

GAL ve TRA tokenleri ise henüz Binance listelenmesi elde etmedi. Yatırımcılar ise asıl BAR tokenini bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • ergin
  7 ay önce

  ben anlamıyorum atletico kazandı paribu da borsası düştü what? neden acaba

  18
 • Hamit
  11 ay önce

  Binance bizi iyi tongaya getşrdi satışa düştüğü an sundu bşzde 15 ten aldın şuan 7.90 battık resmen binance bunu bilerek bize sundu neden düşerken açtş bizimgibi enaileri avlamak için aman diyetim kimse almasın ben 20$ la kurtuldum kimse zarar etmesim

  18
 • Kadir
  11 ay önce

  Boşuna beklemeyin arkadaşlar Atm ASR ve OG herkese ders oldu boşuna hiç yorulup anlaşma yapma Chiliz

  17