X


Galatasaray Müjdeyi Verdi, Bu Kripto Para Yükselişe Geçti

Galatasaray'ın müjdesi, CHZ'ye yaradı.
14:55
25 Kasım 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden birisi olan Galatasaray, geçtiğimiz dönemde kendi kripto para birimini piyasaya sürenlerden birisi olmuştu.

GAL Token’i, Paribu’ya Girdi

GAL isimli kripto para birimi Chiliz ve Socios ortaklığıyla piyasaya sürüldü. Galatasaray Spor Kulübü tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise GAL tokenlerinin Türkiye’nin tanınan kripto para borsalarından Paribu üzerinde listeleneceği belirtildi. Paribu üzerindeki listemelemede ise CHZ işlem çiftine de sahip olacak.

Socios tarafından geliştirilen Chiliz kripto para borsasında listelenmiş olan GAL gibi taraftar tokenlerinin yavaş yavaş başka kripto para borsalarında da listelenmeye başlaması kesinlikle buna yönelik ilginin rekor kırdığını gösteriyor. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, katıldığı imza töreninde müjdeyi paylaştı. GAL tokenlerinin CHZ işlem çifti ile yarından itibaren Paribu üzerinde alınıp satılmaya başlayacağı belirtildi.

2019 yılının Kasım ayında basılıp 2020 Şubat tarihinde alım satıma açılan token, rekor bir talep görmüştü. Bunun devamında Trabzonspor ve Başakşehir de kendi kripto para birimlerini Socios aracılığıyla çıkarmıştı. Galatasaray’ın kripto para biriminin ilk piyasaya çıktığı anlarda 4 kat artması, aslında yarınki listelenme hakkında ipuçları veriyor.

CHZ Fiyatı Rekora Gidiyor

Bu haberden en çok faydalanan ise GAL’ın yanı sıra Chiliz’in kripto parası CHZ oldu. Bu haber ile yükselişe geçen CHZ, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,014100 dolardan işlem görmekte ve bir anda %13 yükseliş elde etti. CHZ fiyatının yükselişi özellikle 0,014 dolar direncinin kırılmasından sonra 0,018 dolara kadar devam edebilir gibi gözüküyor.

chz

CHZ/USD, Tüm Zamanların Rekorunu Kırabilir

CHZ grafiğine bakıldığında en sağlam dirençlerden birisinin 0,0014 dolar olması, buranını kırılması ile ciddi bir FOMO ve yükselişin geleceğine işaret ediyor. CHZ fiyatının tüm zamanların rekoru ise 0,020 dolar olarak gözüküyor. Eğer fiyat 0,0014 dolar üzerinde tutunup yükselmeye devam edebilirse sıradaki noktanın 0,0020 dolar ve bunun üstü olabileceği görülüyor.

Kripto para sektörüne nispeten yeni girmiş bir token olan CHZ’nin tüm zamanların rekorunu kırması ise kesinlikle bunun yükselişini daha da ileriye taşıma potansiyeline sahip. Ancak Bitcoin’in volatil hareketleri, CHZ için olası bir yükselişi yarıda kesmeye yetebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar