X

Coinbase’de XRP Hareketliliği: XRP’ye Neler Oluyor?

XRP fiyatı yine hareketlendi.
15:22
30 Aralık 2020

Ripple (XRP) yatırımcıları için gündem hiç olmadığı kadar hareketli bir durumda. Ripple’a açılan dava ve devamında üst üste gelen delist haberleri, XRP yatırımcıları için daha önceleri kabus gibi gelen bir düşüşe yol açtı. XRP/USD işlem çifti kısa sürede %60 değer kaybederek birçok yatırımcının yüklü zarar etmesine yol açtı ve hareketlilik hala tam olarak bitmiş sayılmaz.

Coinbase’e Yüklü XRP Gönderildi

Whale Alert kripto para takip uygulaması tarafından paylaşılan güncel verilere göre son 13 saatlik sürede Coinbase borsası ve bilinmeyen balinalar arasında 377 milyon adet XRP transferi gerçekleşti. Bu devasa miktardaki XRP transferlerinin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla değeri 80 milyon dolara yakın.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Whale Alert son 13 saat içerisinde 18 farklı XRP işlemi yapıldığını ve bunların çoğunun Coinbase’e ait cüzdanlardan kaynaklandığını tespit etti. Bu transferlerle ilgili detaylı bilgi ise Bithomp analiz firmasından geldi. 60 milyon XRP’nin direkt olarak anonim cüzdanlardan Coinbase’e yapıldığı görülüyor. Bu da bir balinanın elindeki XRP’leri satmak isteyebileceği düşüncesini ortaya çıkarmakta.

Coinbase XRP’yi Kaldırsa da Transferler Durmuyor

Coinbase, bugüne kadar XRP’yi delist edeceğini açıklayan en büyük kripto para borsası oldu. Coinbase’in verdiği haber ile beraber XRP fiyatı 0,17 dolara kadar çakıldı. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,21 dolardan işlem görüyor ve uzun süreden sonra ilginç bir şekilde yükselişe geçti.

Balinaların XRP desteklemeyeceğini belirten bir kripto para borsasına böyle yüklü XRP transferleri yapması ise yatırımcıların kafasını hala kurcalamakta. Ripple tarafından yapılan güncel açıklamada SEC ile anlaşma yoluna gidileceği belirtilmişti. Eğer Ripple cephesinden yakın zamanda böyle bir açıklama gelir ve SEC ile anlaşıldığı belirtilirse, XRP fiyatının eski seviyelerine kadar çıktığı görülebilir.

SEC Cephesinden Olumlu Sinyal

SEC Başkanı Jay Clayton’ın dava sonrasında istifa etmesi ve yerine Elad Roisman’ın gelmesi de XRP yatırımcılarını umutlandırıyor. XRP/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde %7 yükseliş elde etti ve bu durum aslında arka planda bir şeylerin kaynadığını göstermekte.

XRP fiyatının yeniden 0,30 dolar bandının üzerine çıkması ise, yeni delist haberleri ile sert düşüşlerin engellenmesini bile sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar