X

XRP Çakılmaya Devam Ederken Bitcoin (BTC) Rekor Tazeledi

Bitcoin fiyatı yükselirken altcoinler çakılıyor.
12:11
30 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı geçici bir düzeltme sonrasında yeniden yükselişe geçti. Boğaların 24 saatlik koşusu, BTC fiyatını neredeyse 2.000 dolar arttırdı ve fiyat kısa süre önce 28.500 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 27.838 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %5 yükseliş kaydetti. Buna rağmen düzeltme sonrasında gelen bu yükseliş aslında çok daha önemli bir sinyal veriyor.

Altcoinler Çakılıyor

Altcoinlerin genel gidişatına bakıldığında Ethereum da dahil neredeyse önde gelen birçok kripto para biriminin sert çakıldığı gözlemlenmekte. Ethereum 750 dolara kadar çıktıktan sonra Bitcoin’in düzeltmesi nedeniyle yeniden 700 dolar seviyesine gerilemişti. ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 729 dolardan işlem görüyor ve 735 dolar seviyesinin altında mücadele veriyor.

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi XRP ise dördüncü sırayı Litecoin’e kaptırdıktan sonra hafif bir yükseliş yakaladı. XRP/USD işlem çifti Ripple’ın yaptığı “mücadeleyi bırakmayacağız” açıklaması sonrasında 0,25 dolara kadar yükseldi. Bunun devamında gelen Bittrex ve Indodax delist haberleri ise XRP’yi yeniden dip noktaya sürükledi ve fiyat 0,20 dolardan işlem görmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Can Çekişiyor

XRP/USD işlem çiftinin önümüzdeki günlerde de ciddi düşüşler yaşayabileceği tahmin ediliyor. Coinbase delist haberine rağmen hala Binance, OKEx veya Huobi cephesinden benzer haberler gelmedi ve bunlardan birisinin delist duyurusu yapması XRP’yi tepetaklak edebilir.

Bitcoin piyasa hakimiyeti ise altcoinlerin tepetaklak olması ve son 24 saat içerisindeki yükseliş sayesinde 70.83 seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin 72 seviyesinin üzerine çıkması ise yeni bir boğa koşusu anlamına gelebilir ve neredeyse 30.000 dolar seviyeleri zorlanabilir.

Bitcoin İçin Sıradaki Hedefler

Kripto para analistleri an itibarıyla Bitcoin için 30.000 doların psikolojik destek olduğunu savunuyor. Lider kripto para biriminin 30.000 doları kırması ise altcoinlerin sert düşüşler yaşamasına, paranın daha yoğun bir şekilde Bitcoin’e kaymasına yol açabilir. Bitcoin fiyatının teknik analizden bağımsız olarak yaşadığı bu yükselişin bir noktada sert düşüşle sonuçlanması ihtimaller dahilinde olsa da boğa piyasası döneminde birçok kişinin bunu düşünmediği biliniyor.

BTC/USD için önemli destek noktası ise 25.000 dolar ile 27.000 dolar olarak ön plana çıkmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar