Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

CoinMarketCap'in güncel verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı ve değer kaybı kaydeden kripto para birimleri
09:28
17 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), güne yükseliş ile başladı ve kaydettiği son değer artışları ile birlikte 24.300 dolar seviyelerini aştı. Çoğu altcoin de son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yönünü yukarı çevirdi ve çeşitli oranlarda değer artışları kaydetti. Ethereum (ETH), yeniden 1.940 dolar seviyelerini aştı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise son 24 saatte ortalama %2’lik bir artış kaydederek 1,21 trilyon dolara ulaştı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası, hafta içerisindeki yüksek volatilitenin ardından günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi. EOS, piyasadaki bu yükseliş eğiliminin de etkisiyle son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı. Son 24 saatte ortalama %30’luk bir değer artışı kaydeden EOS, 1,64 dolar fiyat seviyelerine ulaştı ve CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden birinci kripto varlık oldu. Ayrıca kaydettikleri yükseliş hareketlerinin ardından da EOS’un ardından listenin ikinci sırasında %11,7’lik değer artışı ile Tezos (XTZ), üçüncü sırada %11,5’lik değer artışı ile Dogecoin (DOGE), dördüncü sırada %8,6’lık değer artışı ile Quant (QNT) ve beşinci sırada ise %7’lik değer artışı ile Filecoin (FIL) yer aldı.

Öte yandan Celsius Network (CEL), Convex Finance (CVX) ve Chiliz (CHZ) de piyasadaki yükseliş eğiliminin aksine kaydettikleri son değer kayıplarının ardından CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Güne yükseliş ile başlayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %1,5’lik bir değer artışı kaydetti ve yeniden 24.350 doları aştı. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki yükselişlerin de etkisiyle günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.940 dolar seviyelerini aşarken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,21 trilyon doları aştı. Öte yandan piyasadaki yükseliş ile birlikte volatilite de günün erken saatlerinde önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte yaklaşık 120 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar