X

Piyasada Karışık Sinyaller: BTC’deki Düşüş Devam Edecek Mi?

Son düşüşün ardından bazı analistler Bitcoin’in düşeceğini bazıları ise yükselişe hazır olduğunu ifade ediyor.
09:00
22 Mayıs 2020

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 10.100 dolara kadar yükselmiş, ancak 10.000 doların üzerinde kalmayı başaramadı ve 9.800-9.700 dolar bandına geri çekildi. 20 Mayıs’ta yaşanan 11 yıllık cüzdanın harekete geçmesi ile de daha büyük bir düşüş dalgası başladı ve fiyat 8.800 dolara kadar geriledi. Dolayısıyla birkaç gün içinde fiyatta %10’luk bir düşüş yaşanmış oldu.

Bu düşüşlere ve Blockchain araştırma şirketlerinin hala lider kripto para biriminin iyileşmediğini ifade etmesine rağmen bazı analistler Bitcoin’in hala yükseliş sinyalleri verdiğini düşünüyor.

“Bitcoin Hala Yükseliş Eğiliminde”

Piyasanın önemli analistlerinden Philip Swift yaptığı son açıklamalarda “Bitcoin için fiyat/kazanç oranı” olarak nitelendirilen “Dynamic Range NVT Signal” adlı göstergenin son haftalarda daha da yükselmeye başladığını dile getirdi.

Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester da merkez bankaları ve hükümetlerin sürekli para basmaları sebebi ile Bitcoin’in bir sonraki parabolik yükseliş döngüsüne gireceğini düşündüğünü dile getirdi. Demeester konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

Sanırım 50.000 dolar gibi bir fiyat hedefi çılgınca değil, özellikle de para basma durumunun ne kadar çılgın bir raddede olduğu düşünüldüğünde. Hatta beklentimin 50.000-100.000 dolar arasında olduğunu bile söyleyebilirim.

Kısa Süreli Düzeltmeler

Her ne kadar pozitif sinyaller görülse de bazı analistler Bitcoin’in hala kısa vadeli ve derin bir düzeltme göstermesini bekliyor. Örneğin, Blockchain analitik şirketi IntoTheBlock önemli bütün sinyallerin şu anda düşüş eğiliminde olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Microsoft’ta AI/Cloud uzmanı ve kripto yatırımcısı Joe McCann Bitcoin’in günlük 9.287 doların altında kapanmasının boğalar için tehlikeli olacağını ifade ediyor.

Dolayısıyla piyasada karışık sinyaller alınmaya devam ediyor ve biz Bitcoin fiyatının nereye gideceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar