X

Origin Protocol Nedir?

Origin Protocol, Blockchain destekli ticareti etkinleştirmeyi amaçlayan platformdur.
14:54
28 Ekim 2020

Origin Protocol, Blockchain destekli ticareti etkinleştirmeyi amaçlayan platformdur. Origin Platform, alıcıların ve satıcıların Blockchain üzerinde bağlantı kurmasına ve işlem yapmasına olanak tanıyor. Projenin hedefleri, aracılar tarafından alınan gereksiz işlem ücretlerini azaltmak ya da kaldırmak, açık ve sansüre dirençli işlemleri teşvik etmek ve erken ekosistem katılımcılarına zaman içinde büyüdükçe ticaret ağında pay vermektir.

Bu yazımızda, “OGN coin fiyat, OGN coin yorum, OGN coin nasıl satın alınır” gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz.

Origin Protocol Coin Nedir?

Origin Protocol Coin, Origin Protocol platformunun yer kripto para birimidir. OGN’nin yanı sıra Origin’in ana ürünü, ekosistemdeki birçok farklı uygulamaya güç veren Origin Platformudur. Proje, platformun ilk sürümünü Ekim 2018’de Ethereum Mainnet’te yayınladı ve o zamandan beri özelliklerini birkaç kez yükseltti. Origin, üçüncü tarafları desteklemenin yanı sıra bir platformun ötesinde, Dshop e-ticaret mağazası ve Origin Marketplace DApp gibi farklı ürünleri de kullanıcıları ile buluşturuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Origin Platformu, protokol katmanındaki bir dizi akıllı sözleşmeden, şirket içi ve üçüncü taraf uygulama oluşturmaya olanak tanıyan aracı API’lerden ve son kullanıcıların ağ üzerinden alım/satım yapmak için arabirim oluşturduğu uygulama/UX katmanından oluşuyor. Platformun bileşenleri modüler olacak şekilde tasarlandı ve Origin, diğer geliştiricileri, e-ticaret tüccarlarını ve pazar yeri operatörlerini çeşitli iş kullanım durumları için kendi uygulamalarını oluşturmaya teşvik ediyor.

Bunlara ek olarak Origin’in kurucu ekibi arasında PayPal’ın orijinal kurucularından biri, YouTube’un ilk çalışanı ve Dropbox ve Google’dan mühendislik yöneticileri bulunuyor. Ayrıca iki kurucu ortak olan Matthew Liu ve Josh Fraser’ın geçmişte farklı şirketleri başarılı bir şekilde kurdukları biliniyor.

OGN Coin Nedir?

OGN Coin, Origin Protocol platformunda komisyonlarda, ödemelerde ve ödüllerde kullanılan yerel token’dır.

Kullanıcılar arama sonuçlarında dikkat çekici bir şekilde öne çıkmak için OGN ile ödeme yapabiliyor. Uygulama geliştiricileri ve pazar yeri operatörleri ise satıcıların satışlarını tamamlamalarına yardımcı olarak Origin Token (OGN) kazanabiliyor.

Buna ek olarak Origin Ödüllerinde kazandığınız Origin token’larını (OGN), mal ve hizmetlerin bedelini ödemek için kullanabilirsiniz. Satıcılar, OGN’yi tercih edilen bir ödeme yöntemi olarak kabul ederek ağda daha büyük hisseler kazanabilir.

Bunların yanında kullanıcılar, profillerini doğrulayarak, arkadaşlarını ve ailelerini Origin’e yönlendirerek, Origin ile ilgili haberleri sosyal medyada paylaşarak ve öne çıkan satıcılardan alışveriş yaparak Origin Token (OGN) kazanabilirler.

Bunların yanı sıra OGN token ile ilgili OGN coin fiyat bilgilerine bakmakta da fayda var. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1451  dolardan işlem gören OGN token, CoinMarketCap verilerine göre 18.919.961 USD piyasa hacmi ile piyasa değeri açısından 344. sırada yer alıyor. Ayrıca OGN BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0,00001085 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak OGN token 13 Ağustos 2020 tarihinde 0,6380 dolar ile rekor seviyeyi görürken 30 Ocak 2020 tarihinde 0,1032 dolar ile dip seviyeyi gördü. OGN token’ın şu anda dolaşımda 130.353.924 adet bulunduğunu ve toplam rakamın 1.000.000.000 OGN’ye ulaşacağını belirtmekte de  fayda var.

OGN Coin Yorumları

OGN coin özellikle Binance listelenmesi sonrasında popülerlik kazandı. Bu listelenme sonrasında “OGN coin yorum, OGN coin nasıl satın alınır” gibi konuların aramalarında artışlar olduğu görülüyor.

Bununla birlikte OGN coin’in gelecek vaat ettiğini düşünen yatırımcılar gibi yakın zamanda sıfırı göreceğini düşünen yatırımcılar da bulunuyor.

OGN Coin Nereden Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile OGN coin satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar