X


Opera Tarayıcısı, Solana’yı Entegre Edeceğini Duyurdu!

Opera, söz konusu entegrasyonun 2022'nin ilk çeyreğine kadar gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti.
11:09
11 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İnternet tarayıcısı Opera, 10 Aralık günü paylaştığı resmi blog gönderisinde Solana Labs ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

İnternet Tarayıcısı Opera İle Solana Labs İşbirliği

Opera, Solana blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) desteklemek üzere Solana’yı entegre edeceğini duyurdu. Global ölçekte 300 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bildirilen internet tarayıcısı, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımı ile entegrasyonun 2022’nin ilk çeyreğine kadar hazır olacağını beklediklerini ve o zamana kadar da kullanıcıların herhangi bir kısıtlama olmaksızın masaüstü ve mobil cihazlarda blok zincirinin tüm avantajlarından yararlanabileceklerini duyurdu.

Web’e öncülük eden platformlardan biri olmayı hedefleyen Opera, resmi Twitter hesabında söz konusu işbirliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Entegrasyon, kullanıcıların ekosistem içerisinde düşük ücretler ve hızlı işlemlerin yanı sıra Solana tabanlı merkeziyetsiz uygulamalara da sorsunsuz bir erişimin keyfini çıkarmasını sağlayacaktır.”

Brave’in Solana Entegrasyonu

Yakın bir zaman önce de gizlilik odaklı Brave tarayıcısı, Solana ile entegrasyonunu duyurdu. Brave, resmi blog gönderisindeki açıklaması ile Solana blok zincirini yüksek hızı ve düşük maliyetleri sebebiyle tercih ettiğini ifade etti. Son dönemlerde Web3 kavramlarının yaygınlaşması ve sıklıkla konuşulmasıyla birlikte birçok platform, çeşitli işbirlikleri ile bu alana yönelik gerekli adımları atmaya başladı.

Haber, Fiyat Olumlu Yansımadı

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi SOL, haberin etkisiyle yukarı yönlü bir fiyat hareketi kaydedemedi. SOL, son 24 saat içerisinde, CoinMarketCap verilerine göre 176 dolar fiyat seviyelerinden 169 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek yaklaşık %4’lük bir değer kaybı kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar