X


Omni’nin Yeni Sürümünün Finansmanı Tether Tarafından Sağlandı

Omni Core 0.7.0, piyasaya sürüldü ve finansmanı Tether tarafından sağlandı.
13:00
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ortaya çıkan son haberlere göre USDT’nin arkasındaki stablecoin şirketi Tether, Bitcoin (BTC) tokenization katmanı Omni’nin yeni sürümünün geliştirilmesini finanse etti.

Omni Core 0.7.0

Cointelegraph’ın 15 Aralık’ta paylaştığı resmi bir basın bültenine göre, şirketler Omni Core 0.7.0’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni sürümün ağ performansını artırdığı, kilitleme sorunlarını ve Uzaktan Prosedür Çağrısını düzelttiği bildiriliyor.

Bunun yanında Omni protokolü, Bitcoin ağında çalışan ve yaygın olarak güvenli bir ağ olduğuna inanılan token’ların oluşturulmasını sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Omni’nin aynı zamanda ilk USDT token’larını barındıran platform olduğu da biliniyor.

Öte yandan  resmi web sitesinde teknolojinin Bitcoin Blockchain’ini nasıl kullandığı şu şekilde açıklanıyor:

Omni Core, Bitcoin’in tüm özelliklerini ve aynı zamanda gelişmiş Omni Katmanı özelliklerini bir arada sağlayan gelişmiş bir Bitcoin Çekirdeğidir.

Omni Temelli DEX

Bunların yanında daha da ilginç olanı Omni Core 0.7.0, zincir içi merkezsiz bir borsa oluşturulmasına da imkan tanıyor. Omni protokolünün yeni sürümü, kullanıcıların Bitcoin için herhangi bir zincir üstü varlık almasını sağlar. Tether CTO’su Paolo Ardoino bahsi geçen konuyu şu şekilde yorumladı:

Bitcoin, Tether’in kullandığı ilk blok zincir olduğu için, Omni Core çok değerli ve iyi güvenlik seviyeleri gösteriyor.

Bunların yanında daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi  USDT etkinliğini OMNI ağından alıp, Ethereum (ETH) ağına geçirme kararı almış ve bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Bitcoin’in OMNI katmanında hacim düşüşü yaşanırken, ERC-20 token’larında hacim artışı sergilendiği ifade edilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar