reklamı kapat

Reddit Kurucusu A. Ohanian: Ethereum Yıl Sonuna Kadar 15.000 Dolar Olacak

3 Mayıs 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, 2 Mayıs’ta Fortune’a yaptığı açıklamaya göre, Ethereum değerinin yıl sonuna kadar 15.000 dolar olmasını beklediğini ifade etti.

Girişim sermayesi şirketi Initialized Capital’de çalışan Ohanian Fortune ile yaptığı röportajında, “Yıl sonunda Bitcoin 20.000 ve Ethereum 15.000 dolar olacak. Ethereum yükselecek çünkü insanlar şu an bunun için uğraşıyorlar.” yorumunda bulunuyor.

Eğer Ohanian’ın tahmini gerçekleşirse Bitcoin geçen yılki rekor fiyatına tekrar ulaşıp piyasa değerini yaklaşık olarak 340 milyar dolara çıkaracak. Bunun yanında Ethereum’un da piyasa değeri 67 milyar dolardan yaklaşık olarak 2.5 trilyon dolara çıkacak.

Ohanian’ın çalıştığı firma Initialized Capital’in yönetiminde 250 milyon doların üzerinde bir varlık var ve firma kripto para borsası Coinbase’e yaptığı yatırım ile tanınıyor. Ohanian yenilikçi teknolojiye yapılan bu yatırımın şirket için öncelikli olduğunu ifade ediyor. Blockchain’in vaat ettiklerini gerçekleştirebilmesi için ise en az bir yıla ihtiyacı olduğunu şu şekilde açıklıyor:

Geçtiğimiz yıl yapay zekanın ve makine öğreniminin yılıydı. Bu yıl ise tamamen Blockchain’in yılı. Bir ya da iki yıl içinde Blockchain ile ilgili hayati seviyede önem taşıyan temel altyapının inşa edileceğini tahmin ediyoruz.

Ohanian Reddit’i 2006 yılında Conde Nast yayınevine tahmini 10 ile 20 milyon dolar arasında bir rakama sattı.

Ayrıca bağımsız finansal danışmanlık firması olan deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Ethereum fiyatının 2018 sonuna kadar 2.500 dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Green, Ethereum’un giderek benimsenmesinin yanı sıra akıllı sözleşmelerin de katkısıyla değerinin dört kart artacağını ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER

  • Emre
    10 ay önce

    Beğenerek takip ediyoruz

    5